Detektívi vypátrali štyroch mužov, prilepšovali si podvodmi

0
468

BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) – Slovenskí pátrači zadržali na našom území štyroch mužov, na ktorých bol vydaný európsky zatykač. V rukách polície skončili traja Slováci a podvodník z Čiech.

Trojica 36-ročný Martin K., 42-ročný Ján D. a 46-ročný Ivan K. si od polovice vlaňajšieho februára prilepšovali podvodmi v Rakúsku. Svoje obete v 68 zistených prípadoch obrali o približne 20-tisíc eur.

Rakúska polícia požiadala v pondelok o spoluprácu slovenských kolegov. Policajti cieľového pátrania prezidiálneho úradu kriminálnej polície trojicu zadržali v Nitre. “Podľa našich informácií ich pre obdobnú trestnú činnosť hľadajú aj české justičné orgány”, uviedol hovorca Prezídia PZ Michal Slivka.

Pred spravodlivosťou unikal aj 64-ročný Vlastimil Z. Ešte v máji 2012 ho odsúdil Vrchný súd v Olomouci za závažnú ekonomickú trestnú činnosť. Podvodom údajne súkromnej spoločnosti spôsobil škodu 800-tisíc eur.

Odsúdili ho na šesť rokov, no do väzenia nenastúpil, skryl sa na Slovensku. Policajti ho chytili začiatkom februára v lokalite kúpeľného mesta Sklené Teplice v okrese Žiar nad Hronom. “Detektívi sa prečesávaním lesov a rekreačnej oblasti dostali až k jednej z chát,” uviedol Slivka. Hľadaný sa dobrovoľne vzdal a vo väzbe bude čakať na vydanie do Čiech.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.