Colníci majú nový úlovok, zaistili 600-tisíc cigariet

0
225

BRATISLAVA 5. februára (WEBNOVINY) – Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy zaistili viac ako 600-tisíc cigariet.

Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov je zhruba 54 800 eur a únik na DPH 18 554,43 eura, informovala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

Ešte 3. februára v ranných hodinách zastavili podľa Macíkovej colníci auto s košickými značkami. Vodiča Rudolfa M. z Košíc sa pýtali na tovar, ktorý v aute preváža.

Obrazom: Colníci zaistili cigarety za tisíce eur

Muž odpovedal, že “prepravuje rôzny tovar na chatu”. Colníci skontrolovali nákladný priestor vozidla, v ktorom našli viac ako tritisíc kartónov cigariet bez označenia platnými slovenskými kolkami.

Po spočítaní zistili, že v aute bolo 602 260 nelegálnych cigariet rôznych značiek – 310 720 cigariet čínskej značky, 245 360 cigariet bieloruskej značky a 46 180 cigariet americkej značky.

Muža obvinili z trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.