Chystáte sa na lyžovačku do ťažkého terénu? Nezabudnite na spoľahlivé pneumatiky

0
1005

Pneumatiky sú neoddeliteľnou súčasťou každého jedného vozidla. Bez nich by sem sa nikam nedostali a ich kvalita a spoľahlivosť sú to, čo vodičov najviac zaujíma. Ak nemáte spoľahlivé zimné pneumatiky, počas zimy by ste sa nemali vydať na žiadnu cestu. V prípade, že sa chystáte na lyžovačku alebo výlet do ťažko prístupného terénu, dobré zimné pneumatiky musia byť vašou povinnou výbavou. Tie sú nielen zárukou bezpečnosti vás a vašej rodiny, ale aj spoľahlivosti, že sa na dané miesto dostanete. Ťažko prístupný terén je niekedy zradný aj v lete, pričom v zime vás dokáže poriadne potrápiť a dokonca vám aj zmariť vaše plány.

Výbornou voľbou v tomto prípade sú zimné pneumatiky Matador, ktoré vás dovedú presne tam, kam potrebujete. Vydať sa s nimi môžete aj do sibírskej zimy, kde dokážu prekonať tie najväčšie prekážky. Pre model Matador MP54 Sibir Snow nie je žiadna úloha nezvládnuteľnou. Tento dizajnovo do detailu prepracovaný dezén je charakteristický tvarom ,,V“, ktorý kombinuje širokú stredovú drážku, ktorá dokonale odvádza vodu i snehovú brečku z kontaktnej stopy.  Vďaka tomu, že má tento model dostatočne hlboké bloky behúňa dokáže vytvárať zárezy, ktoré sa zahryznú do snehovej pokrývky a dokážu tak urobiť skvelý záber auta. Ak svoje auto týmto model vyzbrojíte, poďakuje sa vám nielen vozidlo, ale aj celá vaša posádka. Model Sibir Snow je priekopníkom v zimných pneumatikách, ktoré vás nikdy nesklamú.

Ešte predtým, ako sa rozhodnete nejaké zimné pneumatiky kupovať, vedieť by ste mali, že nejde len o cenu a značku. Prioritnými kritériami výberu je aj druh v závislosti od typu auta, typ a hĺbka dezénu alebo tlak v pneumatikách. Pred každou väčšou cestou by ste si mali auto poriadne skontrolovať, pretože gumy sú po čase opotrebované a treba ich vymeniť. Vo všeobecnosti síce platí, že vydržia 4 až 6 rokov, no všetko závisí od spôsobu vašej jazdy a toho, ako pravidelne auto používate. Hoci sa to nezdá, no aj lacné pneumatiky dokážu byť spoľahlivé tak isto, ako tie drahšie. Ak sa do tejto problematiky nevyznáte, pomôžu vám testy pneumatík, ktoré robia odborníci každý rok. Ich cieľom je porovnať produkty z tejto oblasti tak, aby si vedeli ľudia jednoducho vybrať nielen dobre a spoľahlivo, ale aj cenovo nenáročne. Pokojne sa preto môže stať, že aj tie najlacnejšie pneumatiky obstoja v rebríčku lepšie, ako drahý produkt. Je preto dobré tieto testy sledovať a to najmä predtým, ako pôjdete nové gumy kupovať.