Ako si urobiť domáci bar

0
1227

Tlmená hudba, nočný bar a príjemný zvuk pretrepávania šejkru, na záver čerešnička na drink a je hotovo. Tak túto úžasnú predstavu si môžete preniesť aj k vám do obývacej izby. Máme pre vás nápady, ako si zariadiť domáci bar.

Ak ste začiatočník, potom si dobre premyslite, čo všetko budete potrebovať, ak si chcete doma zahrať na barmana a občas si namiešať nejaký zaujímavý a originálny kokteil. Tu je návod.

Dbajte na priestor

Čaká vás rekonštrukcia kuchyne či nová výstavba? Myslite na bar už dopredu. Väčšinou postačí pretiahnuť pracovnú dosku a máte takmer hotovo. Len nezabúdajte, nato aby ste pri bare mali dostatočný priestor na nohy, nech sa zbytočne nekopete. Chýbať by nemali ani opierky nôh. V prípade, že nebudú namontované na bare, potom bezpodmienečne voľte správne barové stoličky, kde si nohy pohodlne vyložíte. Dobrým doplnkom je aj plech na okopávanie či iné obloženie. Či už budete pri bare sedieť alebo stáť, do jeho čelnej steny denne niekoľkokrát narazíte a časom to bude vidieť.

Servírovací vozík ako alternatíva

Bar by mal byť hlavne cenovo dostupný. Ak nechcete svoju kuchyňu nijako extra prestavovať alebo vám chýbajú potrebné peniaze, pokojne si kúpte len servírovací stolík, ktorý postavíte na správne miesto v obývacej izbe. Barové vozíky sa vyrábajú v mnohých farbách, rôznych materiáloch a samy už majú zabudované vychytávky, ako je napríklad otvárač na pivo.

Poďme nato!

Aby ste mohli drinky správne namiešať, budete potrebovať základnú výbavu. V bare teda nesmie chýbať:

klasický otvárač na fľaše, vývrtka, šejker, sitko do šejkra, miešadlo, lyžička, nádoba na ľad, slamky (najlepšie ak budú kovové, chránime tým svoje prostredie).

Jedna liehovina pre začiatok úplne stačí

Aby ste zbytočne nemíňali za alkohol, postačí vám pre začiatok jeden druh. Odborníci sa zhodujú, že najvďačnejším je práve gin. Ak budete chcieť svoj bar doplniť, poobzerajte sa po týchto fľašiach:

Tequila, whisky, vodka, šampanské. Určite si prečítajte kvalitnú literatúru a rozhodnite sa miešať len niektoré drinky, inak vás to bude stáť zbytočne veľa peňazí.