Chladné počasie v USA spôsobilo rast cien ropy a zlata

0
560

NEW YORK 6. februára (WEBNOVINY) – Ceny ropy v stredu rástli, keď ich podporila správa o rekordnom dopyte po vykurovacích palivách v USA spôsobenom pokračujúcim chladným počasím v krajine.

Pod nárast cien americkej ropy sa podpísalo aj zníženie zásob ropy v dôležitom ropnom uzle v Oklahome. Ceny ľahkej americkej ropy vzrástli o 19 centov na 97,38 USD za barel a britská ropa Brent zdražela o 47 centov na 106,25 USD za barel.

Ceny zlata posilnili, avšak spomalili tempo rastu v porovnaní so skoršou časťou obchodovania. Zmiešané údaje z ekonomiky USA totiž nepriniesli jasný obraz o tempe zotavovania najväčšej svetovej ekonomiky. Dopyt po zlate ako zábezpeky voči riziku podporil pokles na tamojšom akciovom trhu, ktorý vyvolala slabá správa z trhu práce krajiny.

Spotová cena zlata do 20:10 GMT vzrástla o 0,3 % na 1 258,46 USD za barel, skoršie počas dňa si zapisovala zisky až o 1,5 %. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 5,70 USD na 1 256,90 USD za uncu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.