Cez víkend sa priženú mraky, teploty sa udržia vysoko

0
461

BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) – Cez víkend môže Slovákov prekvapiť dážď, teploty sa však udržia pomerne vysoké. Na svojej stránke o tom informuje Slovenský hydrometerologický ústav (SHMÚ).

V brázde nízkeho tlaku vzduchu nad západnou, strednou a južnou Európou postupuje od juhu nad naše územie zvlnený studený front.

V piatok má byť na Slovensku polooblačno, postupne až zamračené. Popoludní sa od juhozápadu na mnohých miestach objaví slabý dážď. Snežiť by malo len vo vysokých horských polohách.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 6 až 11 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude pohybovať okolo 1 stupňa. Zaveje slabý, na juhozápade juhovýchodný vietor do rýchlosti 20 kilometrov za hodinu.

Meteorológovia vydali na piatkové ráno do 9. hodiny výstrahu prvého stupňa pred hmlou s dohľadnosťou 50-300 metrov na celom území Slovenska, pozor by si mali dať najmä vodiči.

Plytká brázda nízkeho tlaku so zvlneným frontálnym rozhraním sa bude len pomaly presúvať zo strednej Európy na východ.

V sobotu možno čakať veľkú oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach aj dážď, od cca 1100 metrov dokonca sneženie.

Denná teplota dosiahne 4 až 9 stupňov. Fúkať bude severozápadný až severný vietor rýchlosťou 10 až 25 kilometrov za hodinu, na strednom Slovensku len slabý vietor.

V chladnejšom vzduchu za rozhraním sa od juhozápadu rozšíri do alpskej oblasti tlaková výš.

V nedeľu v noci sa objaví spočiatku veľká, neskôr zmenšená oblačnosť a miestami dážď, od cca 900 metrov sneženie. Cez deň sa však mraky roztiahnu a od západu bude postupne až polooblačno.

Ortuť teplomera cez deň ukáže 5 až 10 stupňov. Zafúka severný vietor rýchlosťou 10 až 25 kilometrov za hodinu, miestami v nárazoch až 45 kilometrov za hodinu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.