Ceny ropy sa pre oteplenie v Amerike znížili, zlato zdraželo

0
164

NEW YORK 10. januára (WEBNOVINY) – Ceny ropy na oboch stranách Atlantiku vo štvrtok oslabili v dôsledku rastúcich zásob vykurovacích palív. Teplejšie počasie v USA zmiernilo ceny vykurovacích palív po tom, ako na začiatku týždňa krajinu postihli rekordné arktické mrazy.

Negatívne na cenu ropy pôsobilo aj posilnenie dolárového indexu, ktorý stúpol najvyššie od polovice novembra. Februárové dodávky londýnskej ropy Brent zlacneli o 76 centov na úroveň 106,39 USD za barel. Ľahká americká ropa si odpísala 67 centov a uzavrela vo výške 91,66 USD za barel.

Zlato vo štvrtok po dvoch dňoch strát posilnilo. Analytici však uviedli, že v tomto roku ceny žltého kovu pravdepodobne zostanú pod tlakom po tom, ako sa americký Federálny rezervný systém v decembri rozhodol redukovať svoj program každomesačných nákupov aktív. Spotová cena zlata do 20:22 GMT stúpla o 0,2 % na 1 227,86 USD za uncu. Februárové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 3,90 USD na 1 229,40 USD za uncu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.