Britské banky škrtajú tisíce miest a stovky pobočiek

0
484

LONDÝN 29. januára (WEBNOVINY) – Britská banka Lloyds plánuje zrušiť ďalších 1 080 pracovných miest. Informovala o tom britská BBC.

Ešte v roku 2011 spoločnosť Lloyds uviedla, že prepustí 15-tisíc svojich zamestnancov. Britská banka tak odvtedy spolu s týmto prepúšťaním zrušila 11 760 pracovných pozícií. "Politikou spoločnosti je vždy využiť prirodzenú obmenu a preraďovať zamestnancov všade, kde to je možné," uviedla banka.

Odborári s prepúšťaním nesúhlasia

Banku Lloyds podporuje štát a podiel vo výške 32,7 % vlastnia daňoví poplatníci. Banka zároveň informovala, že napriek prepúšťaniu ďalších 90 pracovných miest vytvorila. Banka ďalej uviedla, že zrušenie pracovných miest konzultovala s príslušnými odborovými organizáciami Accord, Unite a LTU.

Napriek tomu predstavitelia Unite prepúšťanie kritizujú. "Unite aj naďalej nebude súhlasiť s prepúšťaním a snaží sa čo najrýchlejšie stretnúť s predstaviteľmi spoločnosti Lloyds a hovoriť o svojich obavách,“ uviedli zástupcovia odborov.

Barclays zredukuje pobočky o štvrtinu

Britská banka Barclays poprela, že by plánovala vo Veľkej Británii budúci mesiac zatvárať svoje pobočky.

Spoločnosť podľa vlastných slov neplánuje znížiť počet svojich pobočiek o štvrtinu. "Nemáme v úmysle oznámiť, že budeme zatvárať pobočky vo Veľkej Británii," uviedla banka vo svojom stanovisku.

Informácie o tom, že banka Barclays plánuje zatvoriť 400 pobočiek vo Veľkej Británii, čo predstavuje štvrtinu pobočkovej siete v krajine, priniesol v stredu denník Financial Times. Noviny Sunday Telegraph tento týždeň taktiež informovali, že Barclays by mohla zrušiť 400 pobočiek a prepustiť 40-tisíc zamestnancov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.