Basketbalistky Ružomberka vysoko zdolali belgickú Walloniu

0
348

RUŽOMBEROK 27. novembra (WEBNOVINY) – Basketbalistky MBK Ružomberok zdolali v stredajšom stretnutí Európskeho pohára FIBA 2013/2014 belgické družstvo Wallonia Basket 79:55 (42:30). Zverenky Juraja Suju dosiahli v základnej G-skupine svoje druhé víťazstvo, s bilanciou 2 – 2 si udržiavajú šancu na postup do play-off.

Po vyrovnanej úvodnej štvrtine to už bola jednoznačná záležitosť Ružomberčaniek. Slovenský vicemajster si utvoril základ vysokého víťazstva v tretej časti, ktorú vyhral 28:7. Na Liptáčky teraz čakajú dve vystúpenia pod košmi súperiek: v stredu 4. decembra vo Francúzsku proti Tarbes Gespe Bigorre a o týždeň neskôr aj odvetný duel pod košmi maďarského družstva Pinkk Pécsi 424.

Zo skupiny sa ďalej kvalifikujú prvé dva tímy. Šanca na prienik do vyraďovacej časti však existuje aj z tretieho miesta. V súťaži je totiž nepárny počet siedmich skupín a do osemfinále sa prebojujú aj dva najlepšie kolektívy z tretích priečok.

Výsledky – streda – G-skupina:

MBK Ružomberok (SR) – Wallonia Basket (Belg.) 79:55 (19:14, 23:16, 28:7, 9:18)
Najviac bodov: Kmeťová 20, Baburová a Murphyová po 14 – Trahanová 26, 1050 divákov

Pinkk Pécsi 424 (Maď.) – Tarbes Gespe Bigorre (Fr.) 53:70 (12:18, 14:20, 12:17, 15:15)

Hlas:
Juraj Suja (tréner Ružomberka): “Gratulujem dievčatám k výbornému výkonu. Súpera sme zlomili v druhom polčase zásluhou kvalitnej obrany a vysokej streleckej úspešnosti. Z našej strany to bol basketbal, ktorý sa divákom musel páčiť.”

Tabuľka:

1. Tarbes 4 3 1 282:247 7
2. Ružomberok 4 2 2 287:259 6
3. Pécsi 4 2 2 242:267 6
4. Wallonia 4 1 3 262:300 5

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.