BASF uvádza na európsky trh globálnu značku pre stavebníctvo

0
497

BRATISLAVA 12. februára (WBN/PR) – Dnes spoločnosť BASF oznámila uvedenie svojej globálnej značky pre stavebníctvo, Master Builders Solutions, na európsky trh. Táto globálna značka posilňuje zameranie spoločnosti BASF na toto odvetvie a vyjadruje svoj záväzok poskytovať stavebnému priemyslu na mieru upravené výrobky a riešenia z jediného zdroja.

Značka Master Builders Solutions vychádza z množstva úspešných špeciálnych značiek, ako je Master Builders®, Glenium® a Ucrete®. “Táto globálna značka je ďalšou kapitolou vo viac ako storočnej histórii progresívneho vývoja riešení pre stavebníctvo. Značka Master Builders Solutions predstavuje prepojený prístup, ktorý nám umožňuje lepšie plniť jednotlivé stavebné výzvy našich zákazníkov a partnerov,” povedal Dr. Tilman Krauch, prezident divízie Stavebná chémia v spoločnosti BASF.

Jedna značka pre akúkoľvek úlohu v stavebníctve
Ponuka výrobkov a služieb značky Master Builders Solutions obsahuje najrôznejšie chemické riešenia pre nové stavby, údržbu, opravy a modernizáciu budov a infraštruktúry. Pokrýva rôzne produktové segmenty, ako sú napríklad prísady do betónu, cementové prímesi, riešenia pre ťažbu a stavbu tunelov, izolovanie proti vlhkosti, ochrana a opravy betónu, zálievková malta a vysoko odolné podlahové krytiny.

Rad výrobkov a služieb predávaných pod značkou Master Builders Solutions predstavuje nový, globálny systém pomenovania. Globálne zjednotená terminológia prezentuje produktové portfólio jasne a zrozumiteľne, vďaka čomu môže spoločnosť BASF podporovať zákazníkov a partnerov na celom svete kvalitnými výrobkami a službami. “Celková konzistentnosť značky Master Builders Solutions ponúka väčšiu transparentnosť a optimálnu orientáciu smerom k našim zákazníkom na celom svete. Umožňuje nám stavebnému priemyslu lepšie komunikovať naše schopnosti, know-how a skúsenosti s chemickými riešeniami,” povedal Philipp Kley, riaditeľ divízie Stavebná chémia spoločnosti BASF pre Európu, a dodal: “Počas viacerých podujatí, ktoré sa uskutočnia v Európe vo februári a marci, ukážeme naše jedinečné prepojenie s našimi zákazníkmi a partnermi, ako aj naše nadšenie posunúť sa vpred.”

Prostredníctvom tejto globálnej značky spája spoločnosť BASF svoju celosvetovú odbornosť, pričom ponúka najmodernejšie riešenia pri podpore lokálnych partnerov. Situácia na trhu stavebného priemyslu v Slovenskej republike prešla počas uplynulých rokov výraznými zmenami. Prostredníctvom značky Master Builders Solutions spoločnosť BASF zaisťuje globálnu orientáciu a konzistentnosť.

O divízii Stavebná chémia
Divízia Stavebná chémia spoločnosti BASF ponúka vyspelé chemické riešenia pre nové stavby, údržbu, opravu a modernizáciu stavieb. Naše komplexné portfólio obsahuje prísady do betónu, cementové prímesi, chemické riešenia pre podzemné stavby, vodotesné systémy, tesniace materiály, systémy na opravu a ochranu betónu, zálievkovú maltu pre profesionálne použitie, dlaždicové systémy pre profesionálne použitie, systémy na upevnenie dlaždíc, systémy na kontrolu rozpínania a riešenia na ochranu dreva.

Divíziu Stavebná chémia tvorí 6 400 zamestnancov, ktorí predstavujú globálnu komunitu odborníkov v stavebníctve. Pri riešení konkrétnych stavebných úloh našich zákazníkov od koncepcie až po dokončenie projektu kombinujeme naše know-how naprieč odbornými oblasťami i regiónmi a využívame skúsenosti získané v nespočetných stavebných projektoch na celom svete. Využívame globálne technológie BASF i svoje hlboké vedomosti lokálnych potrieb v oblasti stavebníctva k vytváraniu inovácií, ktoré pomáhajú našim zákazníkom byť úspešnejšími a usilovať o trvalo udržateľné stavby. Divízia prevádzkuje výrobné pracoviská a predajné miesta vo viac ako 60 krajinách a v roku 2012 dosiahla tržby vo výške zhruba 2,3 miliardy eur.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.