Anglicko stále ničia povodne, krajinu drancuje vietor a dážď

0
465

LONDÝN 17. februára (WEBNOVINY) – Južné a juhozápadné Anglicko aj v pondelok sužujú ničivé záplavy, ktoré by pre pretrvávajúce zrážky nemali ustávať ani v nasledujúcich dňoch. V postihnutých oblastiach stále platí 16 povodňových varovaní.

Premiér David Cameron osobne navštívil viaceré záplavami postihnuté časti krajiny a stretol sa tam aj s miestnymi obyvateľmi, informuje spravodajský portál britskej stanice BBC.

Meteorológovia na utorok predpovedajú mierne zlepšenie situácie v najviac postihnutých oblastiach v povodí rieky Temža. Vo štvrtok a v piatok však očakávajú silný vietor a ďalší dážď, hoci situácia by už nemala byť taká vážna ako minulý týždeň.

Počasie si v piatok vyžiadalo aj dve obete. Prvým je pasažier výletnej lode, ktorý zahynul po tom, ako jeho plavidlo zmietla ničivá vlna. Ďalšou je vodička taxíku, ktorá v dôsledku nepriaznivých poveternostných podmienok nabúrala do betónovej zátarasy.

Zrážky v Anglicku boli v januári najsilnejšie od roku 1766. Juhozápad krajiny navyše postihli aj rozsiahle snehové búrky, ktoré tam napáchali veľké materiálne škody. Bez elektriny zostalo desiatky tisícov domácností, keďže vietor poškodil viaceré stĺpy elektrického vedenia. Prívalové pobrežné vlny tiež poškodili niektoré železničné trate.

Odporúčame aj:

Video: Veľkú Britániu sužujú ničivé búrky, zabili dvoch ľudí

Obrazom: Britániu ďalej drancuje povodeň, dážď a vietor

Obrazom: Scény ako z hororu, opisujú Briti ničivé povodne

Britské domy sú v ohrození, Temža sa môže vyliať

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.