Alojz Hlina je rád, že nik nenavrhol za Biľaka minútu ticha

0
569

BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) – Nezaradený poslanec NR SR Alojz Hlina je rád, že nikto v parlamente nenavrhol minútu ticha za Vasila Biľaka. “Som rád, že Ľuboš Blaha dnes nenavrhol minútu ticha v parlamente, lebo by to bolo nenáležité, aj keď možno to v nejakých hlavách skrslo,” povedal Hlina pre agentúru SITA.

Podľa neho pred pohrebom Biľaka by mali byť dva smútočné sprievody. “V jednom by boli novinári, aby videli, kto tam bol, a jeden neverejný, kde by prišlo asi viac ľudí, ktorí by sa potrebovali s Biľakom rozlúčiť,” konštatoval.

Podľa Hlinu sme sa na Slovensku nedokázali vysporiadať s minulosťou. “Neboli sme schopní v Bratislave pomenovať ulicu po 17. novembri alebo Janovi Palachovi. Sme totálne neschopní,” vyhlásil. Biľak býval na ulici Boženy Němcovej. “Tá ulica by sa možno mohla premenovať na ulicu Jána Palacha, aj keď ulicu Boženy Němcovej by sme mali v Bratislave niekde mať,” dodal Hlina.

Odporúčame:

Zomrel Vasiľ Biľak, ktorý pozval sovietske vojská do krajiny

Biľaka mala väčšina za vlastizradcu, Sovieti mu kryli chrbát

Obrazom: Alojz Hlina pristavil tank pred dom Biľaka (august 2012)

Do okien vily na Timravinej ulici v Bratislave, ktorú obýval niekdajší vysoký predstaviteľ komunistického režimu Vasiľ Biľak, ešte v auguste 2012 namieril svoju hlaveň tank T-72 zo sovietskej éry. Tank vtedy zohnal a pred vilu dopravil práve poslanec parlamentu Alojz Hlina (OĽaNO), ktorý tak chcel bývalému komunistickému pohlavárovi pripomenúť 21. august 1968. Viac sa dozviete v TOMTO ČLÁNKU.

Bývalý vysoký komunistický politik Vasil Biľak zomrel vo štvrtok nadránom. VIAC SA DOČÍTATE TU.

Video: Prejav zosnulého Vasila Biľaka

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.