Ako obliecť dieťatko na jeseň

0
575

Ako vyzerá typický jesenný deň? Ráno hmla a chladno, počas dňa slnko a teplo a k večeru opäť vyťahujeme kabátiky a svetre. Nenechajte sa prekvapiť počas prechádzky ani dlhších výletov a pripravte vašim maličkým to správne oblečenie na jeseň.

Vhodné jesenné oblečenie do každého počasia

Jeseň má svoje čaro, aj keď mnohí by protestovali, že na kalužiach plných listov nič pekné nie je. Je to však aj o vôňach, sviežom závane vetra či púšťaní šarkanov, čo milujú nielen deti, ale aj mnohí dospelí. Aby ste si farby a vône jesene užili čo najviac a vaše dieťatko netrápil tepelný diskomfort, naučte sa obliecť ho správne. Tým najmenším venujte o jednu vrstvu oblečenia naviac v porovnaní s vami, väčších pokojne počas teplého slnečného dňa oblečte do trička, no poruke majte svetrík či mikinu. Zvlášť ak dieťatko sedí v kočíku a nehýbe sa, bude mu zima oveľa skôr ako vám. Skoro ráno a večer už v kočíku znesie aj dečku prehodenú cez nohy či tenký fusak.

Na jeseň je v obliekaní dôležité vrstvenie

Keď je dieťatku príliš zima alebo ste to prehnali s vrstvami oblečenia, aj bežná prechádzka či nakupovanie môžu dopadnúť katastrofálne. Nečudujme sa našim drobčekom, že po nás kričia a sú nervózni. My sa vyzlečieme a oblečieme kedykoľvek, keď sa nám zažiada, zatiaľ čo oni sú odkázaní na náš úsudok. Zvlášť takí, ktorí ešte našim otázkam nerozumejú. Základom jesenného šatníka by teda mali byť nohavice vhodnej hrúbky, tričká s krátkym aj s dlhým rukávom, nejaké svetríky, vesty, mikiny a tenké bundy, najlepšie nepremokavé, lebo dážď dokáže vždy prekvapiť. Okrem tenisiek je tiež dobré mať doma aj gumené čižmy, v ktorých deti tak rady skúmajú hĺbku každej mláky.

Štýlové doplnky k jesennému oblečeniu

Tak ako my siahame po šatkách, šáloch či tielkach a na hlavu si počas veterných a chladných dní kladieme šiltovky či tenké čiapky, podobné módne doplnky ocenia aj naši drobci. Aj im sa vietor zakráda poza krk a snaží sa im cez uši vyfúknuť pár myšlienok, aj im je nepríjemné čupieť a nechať si pritom štekliť chrbátik studeným vzduchom. Jesenná móda je teda pripravená na doznievajúce leto a teplé slnečné dni, rovnako tak i na chladné či upršané dni, keď oveľa radšej ako po vonku behajú deti len tak v pančuchách, teplákoch či bodyčkách po byte. Doprajte dieťatku pohodlné domáce oblečenie, ktoré ho nebude v ničom obmedzovať – pri lození, hre alebo i nácviku na nočník.