Agentúra Moody’s prehodnocuje rating vlastníka TV Markíza

0
640

BRATISLAVA 1. novembra (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s začala revíziu ratingov mediálnej spoločnosti Central European Media Enterprises Ltd. (CME) s možnosťou ich zníženia.

Ide o takzvaný Corporate Family Rating (CFR) a PDR rating vyjadrujúci pravdepodobnosť neplnenia záväzkov (probability of default).

Corporate Family Rating je v súčasnosti na stupni Caa1 a PDR rating na úrovni Caa1-PD. Ich revíziu agentúra začala po tom, ako spoločnosť prudko zredukovala svoju prognózu celoročného hospodárskeho výsledku pred odpismi a amortizáciou (OIBDA).

Spoločnosť pôvodne očakávala, že vykáže zisk pred odpismi a amortizáciou v sume 50 až 70 mil. USD. Teraz očakáva stratu 30 až 40 mil. USD.

Central European Media Enterprises prevádzkuje televízne stanice v šiestich krajinách strednej a východnej Európy. Spoločnosť Central European Media Enterprises Ltd. v júli 2007 odkúpila 20 % v TV Markíza od spoločnosti Media Invest, spol. s r.o. CME informovala, že touto transakciou sa stala 100-percentným vlastníkom spoločnosti Markíza – Slovakia, spol. s r.o. ktorá je prevádzkovateľom licencie na vysielanie TV Markíza.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.