5 významov svadobných obrúčok

0
418
5 významov svadobných obrúčok
5 významov svadobných obrúčok

Pôvodné manželské zväzky boli predovšetkým praktickými spojeniami rodín s obchodnými výhodami. Svadobné obrúčky preto predstavovali predovšetkým znak vlastníctva a výmeny.

Postupom času však dohodnuté či pre rodinu výhodné manželské zväzky začali nahradzovať tie, ktoré vznikli z lásky medzi dvoma ľuďmi (samozrejme ani dnes to tak nie je vždy a všade). Preto sa aj význam snubných obrúčok posunul aj do romantickejšej roviny.

Čaká veľký svadobný deň aj na vás? Ešte predtým ako sa vrhnete do praktických záležitostí ako je vyberanie svadobnej kuchyne na mieru či pozývanie hostí, začítajte sa do poetických významov, ktoré znázorňujú aj spojenie vašej lásky.

1.      Pohľadom ezoteriky

Astrologická ezoterika presahuje aj do tradičného významu svadobných prsteňov. Vedeli ste, že vždy bude jeden z prstienkov väčší a druhý menší. Pôvodne sa to spájalo aj so symbolom spojenia Zeme a Slnka, kde Slnko prestavuje väčšiu silu a Zem by bez neho nemohla existovať.

2.      Nekonečná láska a brána k zmene

Vonkajší kruh svadobných obrúčok má symbolizovať nekonečnú, večnú lásku. Vnútorný otvor zase poukazuje na vstupnú bránu k veľkej zmene, ktorá sa vo vašom živote svadbou udeje. Zo slobodných jednotlivcov ste sa stali manželmi a pravdepodobne aj budúcimi rodičmi. Prsteň je teda aj symbol prechodu do tohto nového postavenia v spoločnosti.

3.      Záväzok

Ak vašej rodine predstavíte niekoho ako svojho partnera či partnerku, vzniká tým na neho úplne nová úroveň spoločenských očakávaní. Ak tento vzťah posuniete do manželskej roviny, chápanie vášho vzťahu sa posunie do vážnejšej roviny. Svadobná obrúčka je tak vonkajším znakom vzájomného záväzku. Je to jasný symbol toho, že ste svojho partnera verejne priznali a uznali.

4.      Formálny znak

Tak ako je svadobný list oficiálny znakom vášho manželstva, svadobná obrúčka je spoločenských symbolom. Zároveň je to niečo, čo s vami ostáva aj po svadobnom dni a pri pravidelnom nosení sa stáva  verejným viditeľným znakom vašej spoločenskej zmluvy.

5.      Stálosť

Svadobné prstene bývajú vždy kruhové a spravidla bez viditeľného švu čím označujú nekonečno. Okrem toho sú vyrobené z pevných vzácnych kovov, ktoré symbolizujú nezničiteľnosť a pevnosť manželského zväzku.

Napriek tomu, že k rozvodom vždy dochádza a dochádzalo, k svadbám spravidla dochádza s myšlienkou, že ste sa s danou osobou rozhodli byť navždy, až kým vás smrť nerozdelí. Prsteň je toho symbolom.