Zdravie Sloveniek ohrozujú nebezpečné gély na nechty i farby

0
455

BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) – Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky varuje spotrebiteľov pred nebezpečnými kozmetickými výrobkami. Informovala o tom hovorkyňa úradu Lenka Skalická. Výrobky nahlásili do kontrolného systému RAPEX úrady z Francúzska, Fínska a Malty.

Prvým výrobkom je gél na nechty Magnetic nail gel od výrobcu Ivin cosmetics. Vo výrobku bola zistená prítomnosť antimónu, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch.

Obrazom: Táto nebezpečná kozmetika môže ohroziť zdravie Slovákov

Druhým produktom je gél na nechty Two Step Soak Off Gel od výrobcu Gel II Manicure. Aj v ňom zistili prítomnosť antimónu, navyše výrobok nie je označený v súlade s platnou legislatívou. Tretím produktom sú farby na vlasy Strawberry blond a Nut Brown od výrobcu Sante.

V produktoch zistili mikroorganizmy, ktoré môžu výrobok znehodnotiť, navyše v prípade Nut brown môžu zapríčiniť infekciu pokožky. Štvrtým výrobkom je krém Sivoclair Créme éclaircissante od výrobcu Sivop.

Výrobok obsahuje hydrochynón, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch. Podľa predstaviteľov úradu je možné, že sa výrobky nachádzajú aj na Slovensku.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.