0
360

ST. PAUL 3. decembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Minnesoty strelili v pondelkovom stretnutí zámorskej hokejovej NHL proti Philadelphii (2:0) dva góly v priebehu 57 sekúnd v 44. a 45. minúte a aj vďaka nim ukončili štvorzápasovú sériu prehier.

Po ôsmich stretnutiach dali hráči Wild gól v súboji ako prví. Brankár Minnesoty Josh Harding kryl 21 striel hráčov Flyers a v tejto sezóne z dvanástich zápasov, v ktorých nastúpil v domácom prostredí, vyhral jedenásť a jeden prehral v nadstavenom čase. Harding vychytal tretí shutout v sezóne a desiaty v kariére.

Obranca Flyers Andrej Meszároš odohral 16:14 min a s piatimi streleckými pokusmi bol najusilovnejším v zápase.

Brankár Jaroslav Halák zo St. Louis inkasoval v prvých dvoch tretinách súboja na ľade Los Angeles tri góly.Blues zlepšenou hrou v závere nezmazali náskok súpera a dokázali iba znížiť na konečných 2:3 zásluhou Kevina Shattenkirka a T. J. Oshieho.

Halák mal v stretnutí 20 úspešných zákrokov. Oba tímy sa stretli prvýkrát od minulosezónneho play-off, v ktorom Kings vyradili Blues v šiestich vyrovnaných zápasoch.

Fínsky útočník Olli Jokinen z Winnipegu rozhodol v záverečnej tretine o osude zápasu na ľade New York Rangers. Za stavu 2:2 strelil dva góly a pomohol k úspechu Jets (5:2). Brankár Winnipegu Ondřej Pavelec mal 35 úspešných zákrokov.

Hráči New Jersey Devils boli síce v Montreale strelecky aktívnejší (30:17), ale zápas prehrali 2:3. Kvalitným výkonom sa prezentoval P.K. Subban, ktorý zastavil namiesto brankára Careyho Pricea dva puky na bránkovej čiare.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers – Winnipeg 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Góly: 3. Zuccarello (McDonagh), 36. Callahan (B. Richards, Pouliot) – 29. Setoguchi (O. Jokinen, Thorburn), 30. Albert (Byfuglien), 53. O. Jokinen (Thorburn, Setoguchi), 59. O. Jokinen (Michael Frolík, Trouba), 60. Wheeler (Trouba, B. Little)

Montreal – New Jersey 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 29. R. Bourque (Desharnais, Subban), 37. Pacioretty (A. Markov, Desharnais), 50. Galchenyuk (Jemelin, R. Bourque) – 12. S. Bernier (Volčenkov, Henrique), 45. Ryder (Fayne, Gelinas)

Minnesota – Philadelphia 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 44. Pominville (M. Koivu), 45. Coyle (Spurgeon, Scandella)
Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 16:14 min a mal 5 streleckých pokusov.

Los Angeles – St. Louis 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Góly: 11. Stoll (Justin Williams, Regehr), 17. Toffoli (Doughty, M. Richards), 26. Toffoli (M. Richards, W. Mitchell) – 55. Shattenkirk (Tarasenko, J. Schwartz), 60. Oshie (Shattenkirk)

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.