Video: Schumacherovu nehodu zaznamenala kamera na prilbe

  0
  485

  ALBERTVILLE 9. januára (WEBNOVINY) – Internetom sa šíri video, ktoré údajne zachytáva jazdu Michaela Schumachera pred jeho nehodou vo francúzskom stredisku Méribel. Sedemnásobný majster sveta F1 mal na prilbe kameru. Záznam skúmajú aj odborníci, či však ide o toto video je ťažké povedať.

  "Schumi" v nedeľu 29. decembra pri lyžovačke narazil hlavou do skaly a odvtedy ho lekári v nemocnici v Grenobli po dvoch operáciách mozgu udržujú v umelom spánku. Lekári opísali jeho stav za stabilizovaný, ale kritický.

  Video: Jazda Michaela Schumachera

  Francúzski vyšetrovatelia skúmajúci záznam kamery z prilby Michaela Schumachera počas osudnej lyžovačky už v závere roka 2013 sebavedomo oznámili na tlačovej konferencii, že rýchlosť nebola kľúčovým faktorom nehody sedemnásobného majstra sveta formuly 1.

  Zo získaných záberov nie je jasné, akou rýchlosťou lyžoval 45-ročný bývalý jazdec počas pádu. "Preštudujeme zábery s najkvalifikovanejšími ľuďmi a expertmi. Ak to bude nutné, budeme schopní povedať, ako rýchlo išiel Schumacher v čase pádu. Skúmanie rýchlosti však nie je naším prvoradým cieľom," povedal prokurátor Patrick Quincy.

  Odporúčame aj:

  Schumacher je stále v stabilizovanom, no kritickom stave

  Schumacherov stav je naďalej kritický, počas pádu mal kameru

  Michael Schumacher dostal od Ferrari špeciálne prianie

  Schumacher nelyžoval rýchlo, jeho pád zachytilo video

  Jeden z vyšetrovateľov Stéphane Bozon povedal, že na poriadne preštudovanie záznamov bude potrebné detailnejšie vyšetrovanie.

  "Pri pohľade na dôkazy je jasné, že Schumacher je veľmi dobrý lyžiar. Zišiel z trate a keď tak urobil, nevyzeral, že spomalil. Ale skutočne nevieme povedať, akou išiel rýchlosťou. Išlo o rýchlosť skúseného lyžiara na ťažkom teréne. Na videu sa zdá, že zatáčal, aby znížil svoju rýchlosť," povedal Bozon, ktorý dodal, že pri páde nešlo o chybu lyží.

  Quincy ďalej poznamenal, že Schumacher sa nachádzal len niekoľko metrov mimo vyznačenú zónu počas svojej jazdy. "Jedna z jeho lyží však narazila do kameňa, ktorý bol osem metrov vedľa zjazdovky. Po páde bol deväť metrov mimo vyznačenej trate," dodal Quincy.

  Informácie zverejnil web Autosport.com.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.