0
477

LONDÝN 15. decembra (WEBNOVINY) – Futbalisti Manchestru United nedeľňajším víťazstvom 3:0 na ihrisku Aston Villy pretrhli štvorzápasovú sériu bez víťazstva v anglickej Premier League.

Výsledky sobotňajších zápasov Premier League si môžete pozrieť —-> v tomto článku.

“Červení diabli” sa v stretnutí 16. kola ujali vedenia v 15. min gólom Dannyho Welbecka, ten istý hráč skóroval aj o tri minúty neskôr. V 52. min určil konečný stav stretnutia Tom Cleverley.

Aktuálny anglický ligový šampión sa vďaka víťazstvu posunul na ôsme miesto v tabuľke, na vedúci Arsenal má 10-bodové manko.

Odporúčame aj:

FC Liverpool zvíťazil na ihrisku Tottenhamu jednoznačne 5:0 a v tabuľke sa dostal na druhé miesto o skóre pred FC Chelsea.

“The Reds” majú na vedúci Arsenal dvojbodový odstup. Skóre stretnutia otvoril v 18. min najlepší strelec Premier League Luis Suárez. Ešte do polčasovej prestávky zvýšil náskok hostí Henderson.

Po faule domáceho Paulinha na Suáreza hral Liverpool v početnej prevahu. Tú využil v 75. min gólom Flanagana, svoj druhý presný zásah v zápase pridal Suárez. Na konečných 0:5 uzavrel v 89. min Sterling.

V drese Liverpoolu odohral celý zápas kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel.

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 16. kola Premier League:

Aston Villa – Manchester United 0:3 (0:2)
Góly: 15. a 18. Welbeck, 52. Cleverley

Norwich – Swansea 1:1 (1:1)
Góly: 45.+ Hooper – 12. Dyer

Tottenham – FC Liverpool 0:5 (0:2)
Góly: 18. a 84. L. Suárez, 40. Henderson, 75. Flanagan, 89. Sterling, ČK: 63. Paulinho (Tottenham)
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celé stretnutie.

20. Sunderland 16 2 3 11 12:30 9

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.