0
335

NEW YORK 5. decembra (WEBNOVINY) – Vedenie basketbalovej NBA zrušilo stredajší zápas v Mexico City medzi Minnesotou a San Antoniom.

Pre technickú poruchu na protipožiarnom zariadení museli evakuovať hráčov z arény. “Dátum preložíme na iný termín. Hrať sa bude v Target Centre v Minneapolise, dátum oznámime neskôr,” píše sa v stanovisku NBA.

Súboj medzi Timberwolves a Spurs sa mal hrať v nadmorskej výške 2240 m, behanie v tomto prostredí robilo problémy na tréningoch hráčom oboch tímov.

V stredajšom programe ukončili hráči Clevelandu sedemzápasovú víťaznú šnúru Denveru, keď súpera zdolali 98:88. Cavaliers vyhrali prvýkrát v sezóne dve stretnutia po sebe.

Už v 89. súboji v rade dosiahol Kyle Korver z Atlanty minimálne jednu trojku, čím vyrovnal 18 rokov staré ligové maximum Danu Barrosa. Bývalý hráč Philadelphie a Bostonu to dosiahol v období medzi 23. decembrom 1994 až 10. januárom 1996.

Korver sa na výhre Hawks nad Los Angeles Clippers 107:97 podieľal 23 bodmi. Rekord ligy vyrovnal hneď v prvej minúte, celkovo sa v zápase spoza trojkového oblúka presadil šesťkrát z deviatich pokusov.

Dirk Nowitzki dosiahol jedenásť z 21 bodov vo štvrtej štvrtine a doviedol Dallas k výhre 100:97 na palubovke New Orleans.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej basketbalovej NBA:

Cleveland – Denver 98:88 (31:24, 25:28, 23:21, 19:15)

Atlanta – Los Angeles Clippers 107:97 (29:21, 26:23, 24:26, 28:27)

Houston – Phoenix 88:97 (20:25, 20:26, 21:22, 27:24)

Milwaukee – Detroit 98:105 (19:26, 31:19, 17:35, 31:25)

New Orleans – Dallas 97:100 (24:27, 29:25, 24:23, 20:25)

Utah – Indiana 86:95 (23:17, 25:30, 19:21, 19:27)

Portland – Oklahoma City 111:104 (25:27, 23:32, 35:21, 28:24)

Minnesota – San Antonio odložili

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.