0
776

WASHINGTON 4. decembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Andrej Sekera sa po dvojzápasovej pauze zavinenej zranením opäť vrátil do akcie a gólom sa podieľal na výhre Caroliny 4:1 vo Washingtone.

Obranca Hurricanes strávil na ľade 24:21 min a prezentoval sa troma streleckými pokusmi. Sekera strelil šiesty gól v sezóne.

Dallas viedol v Chicagu v 24. min už 3:0, ale domáci stihli ešte do konca druhej tretiny vyrovnať. Po faule Niklasa Hjalmarssona však v 44. min rozhodol o osude zápasu z trestného strieľania Antoine Roussel a Stars potom ubránili tesný náskok aj zásluhou výborného Kariho Lehtonena.

Fín čelil v zápase 50 strelám, sedem na jeho bránku vyslal aj Marián Hossa. Slovák odohral 18:06 min a ďalšie dve minúty strávil na trestnej lavici. Michal Handzuš nehral pre chorobu.

O výhre 1:0 Columbusu nad Tampou Bay rozhodol v 25. min Nick Foligno, ktorý sa presadil efektnou fintou pred brankárom Benom Bishopom. Domáci prišli v zápase o gólmana Sergeja Bobrovského, ktorý si zranil nohu. Duel s čistým kontom tak dochytal jeho náhradník Curtis McElhinney.

Slovák v drese Tampy Richard Pánik odohral 14 minút a raz ohrozil bránku Columbusu, v zostave ktorého pre zranenie nehral Marián Gáborík. Lightning nedali gól v druhom zápase v rade a prehrali už päťkrát po sebe.

Sidney Crosby najskôr v riadnom hracom čase vyrovnával na ľade New York Islanders na 2:2 a potom v predĺžení rozhodol pätnástym gólom v sezóne o víťazstve Pittsburghu. Islanders prehrali už siedmy duel v rade.

Zo šiestej výhry sa tešili hráči San Jose, ktorí uspeli v Toronte 4:2. Floride nepomohlo proti Ottawe ani vedenie 2:0 a prehrala 2:4. Až v deviatej sérii sa rozhodlo o osude súboja medzi Anaheimom a Los Angeles, hosťujúci Kings vyhrali vďaka úspešnému pokusu Dwighta Kinga.

Výsledky utorkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Columbus – Tampa Bay 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 25. Foligno (R. Johansen)
Richard Pánik (Tampa) odohral 14:00 min, mal 1 strelu.

Toronto – San Jose 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Góly: 23. Raymond (Rielly, Gunnarsson), 30. Kessel (Bozak, Van Riemsdyk) – 10. M. Brown (Demers, Desjardins), 15. J. Thornton (Pavelski, D. Boyle), 36. B. Stuart (D. Boyle), 59. Couture (Wingels)

New York Islanders – Pittsburgh 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 10. Okposo (Tavares, Vanek), 13. Okposo (Tavares, A. MacDonald) – 40. Neal (Malkin, Kunitz), 48. Crosby (Malkin), 64. Crosby

Washington – Carolina 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Góly: 47. M. Green (Ovečkin, Chimera) – 11. Skinner (E. Staal), 32. Skinner (Harrison, Peters), 35. SEKERA (Skinner, E. Staal), 36. Tlustý (Dvořák, Harrison)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:21 min, mal 3 strelcké pokusy.

Florida – Ottawa 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Góly: 7. Huberdeau (Fleischmann, B. Campbell), 9. B. Campbell (Upshall, Gilbert) – 11. Corvo (C. MacArthur, Phillips), 19. Condra (Spezza, C. MacArthur), 40. Greening (Corvo, Z. Smith), 52. B. Ryan (Cowen)

Chicago – Dallas 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)
Góly: 30. Sharp (Keith, Shaw), 37. Leddy (Brookbank, P. Kane), 38. Oduya (P. Kane) – 14. Ničuškin (Eakin, Jamie Benn), 19. Chiasson (Goligoski, Ray Whitney), 24. E. Cole (Ničuškin, Horcoff), 44. Roussel (z tr. strieľania)
Marián Hossa (Chicago) odohral 18:06 min, ďalšie dve strávil na trestnej lavici a mal 7 streleckých pokusov.

Nashville – Vancouver 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 36. C. Wilson (Hörnqvist, Josi) – 36. Richardson (Weise, Hansen), 48. Kesler (Garrison, Santorelli), 55. Kesler (Garrison, D. Sedin)

Edmonton – Phoenix 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)
Góly: 10. Perron (Arcobello), 40. Perron (Hemský, T. Hall) – 4. Boedker (R. Vrbata, Schlemko), 27. R. Vrbata (Ribeiro, Morris), 28. Doan (Ribeiro, Boedker), 45. Ribeiro (Doan, Moss), 50. Yandle (Boedker, Vermette), 51. Moss (Ekman-Larsson, Halpern)

Anaheim – Los Angeles 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 28. Getzlaf (Lindholm, Perry), 43. Perry (Penner, Fowler) – 28. J. Carter, 46. D. Brown (Stoll) , rozhodujúci sam. nájazd D. King

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.