0
526

LONDÝN 2. novembra (WEBNOVINY) – Brankár anglického futbalového klubu Stoke City Asmir Begovič strelil gól po štrnástich sekundách sobotňajšieho domáceho stretnutia 10. kola tamojšej najvyššej súťaže proti Southamptonu.

Bosniansky gólman skóroval výkopom z vlastného pokutového územia, lopta preletela ponad hlavy hráčov a poľského brankára "svätcov" Artura Boruca až do siete. Begovičov gól napokon pomohol Stoke City k remíze 1:1.

Strelcom najrýchlejšieho gólu v histórii anglickej Premier League je bývalý hráč Tottenhamu Ledley King, ktorý v roku 2000 otvoril skóre duelu proti Bradfordu City po desiatich sekundách od úvodného výkopu.

Vo svojich sobotňajších stretnutiach zvíťazili oba manchesterské kluby. United zvíťazili na pôde FC Fulham 3:1, počas dvanástich minút prvého polčasu skórovali postupne Antonio Valencia, Robin van Persie a Wayne Rooney.

Manchester City na domácom štadióne rozstrieľal Norwich City 7:0. Hráči londýnskeho FC Chelsea prehrali s futbalistami Newcastle United na ich ihrisku 0:2, o víťazstve "strák" rozhodli gólmi v druhom polčase Yoan Gouffran a Loic Rémy.

Výsledky sobotňajších stretnutí 10. kola Premier League:

Fulham – Manchester United 1:3 (0:3)
Góly: 65. Kačaniklič – 10. A. Valencia, 20. Van Persie, 22. Rooney

Hull City – Sunderland 1:0 (1:0)
Gól: 25. C. Cuellar (vlastný), ČK: 45.+ L. Cattermole, 45.+ Dossena (obaja Sunderland)

Manchester City – Norwich City 7:0 (4:0)
Góly: 16. B. Johnson (vlastný), 20. David Silva, 25. Nastasič, 36. Negredo, 60. Y. Touré, 71. S. Agüero, 86. Džeko

Stoke City – Southampton 1:1 (1:1)
Góly: 1. Begovič – 42. J. Rodriguez

West Bromwich – Crystal Palace 2:0 (1:0)
Góly: 44. Berahino, 83. McAuley

West Ham – Aston Villa 0:0

Arsenal FC – FC Liverpool 2:0 (1:0)
Góly: 19. S. Cazorla, 59. Ramsey
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas.

20. Crystal Palace 10 1 0 9 6:21 3

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.