Vancouver si poistil svoje hviezdne hokejové dvojičky

0
494

Odporúčame aj:

Nový český objav v NHL získal titul Nováčik mesiaca VANCOUVER 1. novembra (WEBNOVINY) – Bratov Daniela a Henrika Sedinovcov si klub NHL Vancouver Canucks poistil na ďalšie štyri roky.

Švédskym hokejovým dvojičkám momentálne plynie posledný rok päťročného kontraktu.

Znamená to, že v júli 2014 by sa mali stať neobmedzenými voľnými hráčmi. Vancouver sa však poponáhľal a s dvojicou svojich dlhodobo najproduktívnejších hráčov podpísal v piatok nové zmluvy na štyri roky.

Zámorské médiá ich odhadujú na 28 miliónov dolárov. V čase ich vypršania budú mať Daniel a Henrik 37 rokov.

"Sú to praví lídri na ľade, ale aj ľudsky vo vzťahu k spoluhráčom. Sme veľmi potešení, že zostanú súčasťou nášho tímu aj počas ďalších štyroch rokov. Sme radi, že budú ešte nejaký čas rozdávať pozitívnu energiu a preukazovať pravé vodcovstvo v prospech nášho klubu,” komentoval generálny manažér Canucks Mike Gillis.

Sedinovci, ktorí v tomto roku priviedli Švédov k titulu majstrov sveta, strávili doteraz celú klubovú kariéru NHL vo Vancouvri. Súčasťou tejto západokanadskej hokejovej organizácie sú od roku 1999, keď boli draftovaní. Henrik

Sedin je momentálne kapitán Canucks a s 810 bodmi a 625 asistenciami je klubovým rekordérom v týchto štatistických ukazovateľoch. Rekordné sú aj jeho čísla v počte plus/mínus bodov (+209) a odohraných zápasov bez jediného prerušenia (644). Jeho 33 víťazných gólov ho radí v dejinách klubu na tretie miesto.

Zastupujúci kapitán Daniel Sedin je so 773 bodmi historicky druhý práve za svojím bratom. Je však absolútnym lídrom v počte víťazných gólov (64). Veľkou zásluhou práve Sedinovcov postúpil Vancouver v roku 2011 až do finále Stanley Cupu. Daniel vtedy dosiahol 104 bodov v základnej časti sezóny a stal sa držiteľom ocenenia Art Ross Trophy pre najproduktívnejšieho hráča základnej časti súťaže. V sezóne 2009/2010 sa zaskvel Henrik Sedin dokonca 112 bodmi, za čo si vyslúžil nielen Art Ross Trophy, ale aj Hart Trophy pre najužitočnejšieho hráča.

Sedinovci majú v hľadisku Rogers Areny svoje miesta, ktoré pravidelne obsadzuje aj 14 ľudí. Okrem ich rodinných príslušníkov ju tvoria aj predstavitelia charitatívnych organizácií, ktoré spolupracujú s týmito švédskymi dvojičkami. Počas svojho pôsobenia vo Vancouveri Sedinovci podporili viac než 50 charitatívnych projektov. Okrem iného venovali finančný dar 1,5 milióna USD pre nemocnicu B.C. Children Hospital ešte v roku 2010.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.