V zápase dvoch najslabších tímov Corgoň ligy gól nepadol

0
320

NITRA 29. novembra (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Nitra remizovali v piatkovej predohrávke 19. kola Corgoň ligy s Dunajskou Stredou 0:0.

Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol a viac z hry v ňom mali domáci. V podobnom duchu sa začalo aj druhé dejstvo. Šancí a zaujímavých momentov bolo veľmi však málo a 515 divákov tak čakalo márne na gól.

V sobotu je na programe zostávajúcich päť duelov tohto kola, Košice privítajú Myjavu, Banská Bystrica hostí Trnavu, Trenčania sa predstavia pod Čebraťom, líder tabuľky hrá v Zlatých Moravciach a “Šošoni” budú bojovať o body so Senicou.

Futbal – Corgoň liga 2013/2014 – 19. kolo:

FC Nitra – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:0
ŽK: 27. Harbuľák – 45. Beňo, rozhodovali: Samotný – Súkeníková, Tomčík, 515 divákov

Zostavy:
Nitra: D. Perniš – Hála, Harbuľák, Kostelný, Kolbas – Boszorád (73. T. Vestenický), Turčák, Bagi, Cléber – Kotrík, Ševčík
Dunajská Streda: Belic – E. Ujlaky (90. M. Sedlák), L. Beňo, Peter Majerník, Kwin – Boya – M. Matúš, Steinhübel (58. D. Hudák), Michal Gašparík – Hošek (76. Hrazdílek), Szarka

Hlasy:
Vladimír Koník (tréner Nitry): “Do zápasu sme vstúpili celkom slušne, ale ešte v priebehu prvého polčasu sme stratili stred ihriska. V druhom polčase sme už na trávniku dominovali a vypracovali si dve-tri tutovky. Žiaľ, nepremenili sme ich. Brankár Dunajskej Stredy Belic mal svoj deň, prišli sme o dva body.”

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): “Z našej strany to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme hrozili Nitre, mali sme viacero šancí. Po zmene strán nám však vôbec nefungovala stredová formácia a Nitra si vďaka tomu utvorila niekoľko príležitostí. Môžeme ďakovať nášmu brankárovi Belicovi za to, že sa zápas skončil 0:0.”

Obrazom: Nitra remizovala s Dunajskou Stredou 0:0

I. polčas

Silva Cleber z FC Nitra (vpravo) a Martin Matúš z FK DAC 1904 Dunajská Streda (vľavo) počas 19. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra – FK DAC 1904 Dunajská Streda. Foto: SITA/Martin HavranAdam Ševčík z FC Nitra (v strede) a brankár Tomáš Belic z FK DAC 1904 Dunajská Streda (vľavo) počas 19. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra – FK DAC 1904 Dunajská Streda.Foto: SITA/Martin HavranPo opatrnom začiatku sa na prvú šancu čakalo do 13. min. Hála našiel krížnou prihrávkou Boszoráda, ktorého veľkú šancu zblízka zmaril pozorný Belic.

Brankár hostí následne zmaril aj hlavičku Bagiho. Obrovskú šancu v 20. min nepremenil ani Szarka, ktorý išiel sám na Perniša, no ten stihol loptu vyraziť.

V 34. min nepresne hlavičkoval Cleber, o pár minút na to Boszorád zblízka trafil len žrď.

Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol a hoci v ňom mali viac z hry domáci, iba 515 divákov čakalo márne na gól.

II. polčas

V podobnom duchu sa začalo aj druhé dejstvo. Šancí a zaujímavých momentov bolo veľmi málo.

Strelecky aktívny Boszorád nepremenil v 70. min ďalšiu veľkú príležitosť: v rýchlosti napálil odrazenú loptu bez prípravy len do bočnej siete.

Domáci mali viac z hry, častejšie sa snažili o zakončenie, ale obrana hostí pracovala spoľahlivo. Brankár Dunajskej Stredy Belic podržal svojich spoluhráčov aj v 83. min pri nebezpečnej hlavičke Bagiho.

V zápase dvoch najslabších mužstiev podľa tabuľkového postavenia tohto ročníka corgoňligovej súťaže napokon nepadol gól.

12. DAC Dunajská Streda 19 2 4 13 9:41 10

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.