V lietadlách v USA bude možné viac používať smartfóny

0
516

WASHINGTON 1. novembra (WEBNOVINY) – Pasažieri amerických leteckých spoločností onedlho budú môcť využívať niektoré elektronické zariadenia počas celého letu, čiže aj počas vzletu a pristávania.

Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) totiž vo štvrtok zrušil dlhoročný zákaz na ich používanie.

Pre volania z mobilných telefónov naďalej zostáva v platnosti zákaz podľa pravidiel Federálnej komisie pre telekomunikácie (FCC), ale ľudia budú môcť mať v režime "lietadlo" zapnuté smartfóny, tablety a elektronické čítačky.

Spoločnosti Delta Air Lines Inc a JetBlue Corp Federálnemu úradu pre letectvo rýchlo predložili plány, aby ukázali, že ich lietadlá dokážu tolerovať radiosignály z elektronických zariadení. "Väčšina komerčných aerolínii dokáže tolerovať radiofrekvenciu z prenosných elektronických zariadení," povedal na tlačovej konferencii na Reaganovom národnom letisku neďaleko Washingtonu Michael Huerta z FAA. "Čítať stiahnuté materiály, ako sú elektronické knihy, a hrať hry, je bezpečné," poznamenal.

Pasažieri amerických leteckých firiem sa budú môcť pripojiť k wifi sieťam aerolínii a budú môcť cez Bluetooth používať také doplnky, ako sú bezdrôtové myši a slúchadlá. Táto zmena by mohla veľmi prospieť firme Gogo Inc, ktorej akcie vo štvrtok uzavreli vyššie o 4,5 %. Táto spoločnosť totiž poskytuje internetové služby pre približne 80 % amerických lietadiel.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.