V Bratislave ošetrili desiatky ľudí, ktorí spadli na ľade

0
456

BRATISLAVA 2. februára (WEBNOVINY) – Lekári v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) dnes od rána ošetrili vyše 80 ľudí, ktorí sa zranili pri páde na ľade na zamrznutých chodníkoch a cestách.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Petra Stano Maťašovská. Ako dodala, pacientov ošetrujú počas celého dňa, väčšina z nich však nepotrebuje hospitalizáciu. “Najčastejšie si pri páde porania ruky a nohy, vo vážnejších prípadoch si zlomia členky, zápästia, kľúčne kosti, rebrá, panvu. Evidujeme aj otrasy mozgu a poranenia chrbtice,” priblížila Stano Maťašovská.

S úrazmi po páde na ľade do nemocnice prichádzajú všetky vekové kategórie. Predpoludním záchranári privážali najmä starších ľudí, ktorí sa zranili cestou do kostola. Ako dodala Stano Maťašovská, rušná bola aj noc zo soboty na nedeľu. Nemocnica však nápor pacientov zatiaľ zvláda.

Podľa hovorkyne UNB sa situácia komplikuje od stredy, kedy počas dňa ošetrili približne 40 ľudí po páde na ľade. Počet pacientov však denne stúpa, v sobotu ich už v nemocnici ošetrili viac ako 60. Univerzitná nemocnica preto ľuďom odporúča, aby boli počas mrazov a poľadovice maximálne opatrní.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.