Úspešný tréner Vrba odchádza, v Plzni zavládlo sklamanie

0
300

PLZEŇ 18. novembra (WEBNOVINY) – Pavel Vrba končí svoje pôsobenie na lavičke českého futbalového tímu FC Viktoria Plzeň.

Čoskoro 50-ročný tréner (nar. 6. 12. 1963) využil výstupnú klauzulu v zmluve a k 15. decembru vyprší jeho kontrakt s českým majstrovským klubom. Vrba sa od januára stane trénerom českej reprezentácie.

Už dlho bol jasným kandidátom na obsadenie tejto pozície od septembrovej rezignácie Michala Bílka.

"V nijakom prípade nejde o dohodu medzi Plzňou, trénerom a treťou stranou. Využitie klauzuly je čisto rozhodnutie Pavla Vrbu, ktorý dal prednosť inej výzve. Na základe uzatvorených zmlúv rešpektujeme jeho krok, hoci vo svetle vzájomnej komunikácie prebiehajúcej v uplynulých týždňoch nepopieram obrovské sklamanie," poznamenal podľa iDnes.cz generálny manažér Plzne Adolf Šádek.

"Samozrejme, som veľmi rád, že získame trénera, ktorý má za sebou rad skvelých výsledkov a takisto uznanie a podporu odbornej aj širokej verejnosti," skonštatoval predseda národnej asociácie Miroslav Pelta. Dodal, že by ho potešil koučov nástup do funkcie k 1. januáru 2014.

Pavel Vrba úspešne viedol Plzeň od októbra 2008, dvakrát priviedol tím k českému titulu a rovnako dvakrát do skupinovej fázy Ligy majstrov. S mužstvom získal domáci pohár aj superpohár. V minulosti na Slovensku viedol Púchov a Žilinu a mal ponuku trénovať reprezentáciu SR.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.