Trnavská City-Arena ukázala účty, stavba zhltla milióny eur

0
391

TRNAVA 19. februára (WEBNOVINY) – Už jedenásť miliónov eur z vlastných a úverových zdrojov investovala do výstavby futbalového štadióna a priľahlého komerčného centra v Trnave spoločnosť City – Arena.

Zabezpečené má aj financovanie celej stavby, ktorá bude stáť približne 72 miliónov eur. Poslancov mestského zastupiteľstva o tom informoval predseda predstavenstva spoločnosti City – Arena Pavol Adamec. Pôvodne ohlásený termín dokončenia stavby na máj budúceho roku podľa neho platí, oficiálne otvorenie štadióna aj komerčnej časti je naplánované na september 2015.

Žiadne zásadné zmeny nehlásili

Adamec poslancov ubezpečil, že v pôvodnom koncepte ani parametroch stavby nenastali žiadne zásadné zmeny. Pripustil, že v dvojpodlažnom podzemnom parkovisku bude zhruba o tridsať parkovacích miest menej ako pôvodne ohlásených 1 150, projekt je však podľa jeho vyjadrenia po stránke statickej dopravy riešený nadštandardne. Verejnosť, ktorá zatiaľ stavbu vníma len ako jednu veľkú jamu, uvidí prvé výsledky práce stavbárov už v máji.

Viceprimátor Trnavy Bystrík Stanko upozornil na sťažnosti obyvateľov, ktoré sa týkajú znečisťovania ciest v okolí stavby. Adamec povedal, že investor chce byť serióznym partnerom a urobí všetko preto, aby boli tieto negatívne dôsledky čo najmenšie.

Parkovisko získali za euro

Spoločnosť City – Arena za euro získala od mesta do vlastníctva parkovisko pri mestskom amfiteátri, ďalej parkovisko pri VÚB, tréningové ihrisko a pozemky a budovy v bezprostrednom okolí štadióna. Niekoľko rodinných domov kúpila za trhovú cenu od ich vlastníkov.

City – Arena už koncom roku 2010 (vtedy ako Euro Max Slovakia) deklarovala zámer investovať do modernizácie futbalového štadióna a do výstavby polyfunkčného centra. To bude pozostávať z komerčných a administratívnych priestorov, štvorhviezdičkového hotela alebo bytov, komplexu kín a podzemného parkoviska s kapacitou viac ako tisíc vozidiel.

S búracími prácami začala v marci tohto roku, dnes už má za sebou vyvolané investície, akými boli prekládka hlavného kanalizačného zberača, vodovodného potrubia, vedenia vysokého napätia. Vo výrobe mimo stavby sú časti železobetónového skeletu a väčšia časť oceľových konštrukcií, vrátane zastrešenia štadióna. Na futbalový štadión prispeje prostredníctvom Slovenského futbalového zväzu aj štát dotáciou 13 miliónov eur.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.