Tréner hokejistov Vůjtek je spokojný s dejiskom MS 2014

0
385

BRATISLAVA 27. novembra (WEBNOVINY) – Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek a generálny manažér národného mužstva SR Otto Sýkora sú spokojní s výsledkom inšpekčnej cesty do dejiska budúcoročných majstrovstiev sveta, ktoré sa uskutočnia v bieloruskom Minsku.

Lídri realizačného tímu slovenského hokejového výberu absolvovali v Bielorusku dvojdňovú obhliadku športovísk aj hotela, v ktorom budú Slováci v máji 2014 bývať.

„So zástupcami organizačného výboru šampionátu sme si prezreli obe arény, 15-tisícovú Minsk Arenu, ako aj menšiu Čižovka Arenu s kapacitou vyše 9600 miest, v ktorej budeme hrať zápasy základnej skupiny svetového šampionátu. Arény sú od seba vzdialené približne 20 kilometrov, cesta autom trvala asi tridsať minút. V oboch arénach sú komfortne zariadené kabíny. Taktiež sme si pozreli tréningové haly,“ cituje portál HockeySlovakia.sk generálneho manažéra reprezentácie Otta Sýkoru.

„Boli sme aj v hoteli Renesance, ktorý je tesne pred dokončením. Slávnostne má byť otvorený začiatkom februára budúceho roku. Okrem našej reprezentácie v ňom budú ubytované aj národné výbery Kanady, Nórska, Švédska a Česka. V hoteli budeme mať k dispozícii počas MS jedno celé poschodie. Cesta z hotela na štadión by mala trvať okolo 25 minút, od organizátorov máme prísľub, že počas MS budú mať autobusy jednotlivých tímov policajný sprievod, aby sa cesta na štadión nepredlžovala,“ dodal O. Sýkora.

V utorok večer si Otto Sýkora s Vladimírom Vůjtkom pozreli v Minsku súboj KHL medzi domácim Dinamom a Neftechimikom Nižnekamsk. „Na zápas sme sa boli pozrieť spoločne s nórskou delegáciou, ktorá tiež absolvovala inšpekčnú cestu v dejisku MS. Po dueli sme sa stretli s Tomášom Surovým a novým trénerom Dinama Minsk Ľubomírom Pokovičom. Rozprávali sme sa o KHL, hokeji v Bielorusku. Myslím si, že pre celú krajinu bude svetový šampionát obrovskou akciou, k prípravám pristupujú maximálne zodpovedne. Aj Tomáš Surový s Ľubomírom Pokovičom sa o tom vyjadrovali v superlatívoch. Väčšina zápasov by mala byť vypredaná, máme sa na čo tešiť,“ doplnil Otto Sýkora.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.