Tréner Arsenalu Wenger vylúčil návrat Thierryho Henryho

0
277

LONDÝN 25. novembra (WEBNOVINY) – Francúzsky futbalový útočník a dlhoročný obávaný strelec londýnskeho FC Arsenal Thierry Henry neposilní svojho bývalého anglického zamestnávateľa. Túto možnosť vylúčil tréner „kanonierov“ Arséne Wenger.

Tridsaťšesťročný útočník New York Red Bulls Henry momentálne trénuje spolu s iným bývalým hráčom Londýnčanov Robertom Pirésom s tímom Arsenalu, aby si zachovali kondičnú úroveň.

„Thierry má od nás pozvanie trénovať kedykoľvek môže a chce,“ vyhlásil Wenger, podľa ktorého má prítomnosť Henryho a Pirésa pozitívny vplyv na mužstvo. „Keď trénujú s nami, je to trochu menej o súťaživosti, ale vždy, keď je priestor, pozývame ich zahrať si s nami. Obaja dokážu prijať tímového ducha. Nemajú v úmysle odovzdať niečo ostatným, chcú si len užívať tréning a udržať sa vo forme,“ povedal 64-ročný francúzsky kouč.

Thierry Henry je najlepším strelcom v histórii Arsenalu, na svojom konte má 228 gólov. V úvode roka 2012 odohral za „kanonierov“ niekoľko zápasov v rámci dvojmesačného hosťovania. Na svoje konto si pripísal dva presné zásahy.

Arsenal vedie tabuľku Premier League so ziskom 28 bodov. O štyri body menej majú FC Liverpool a FC Chelsea.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.