Trenčianski poslanci budú rozhodovať o pozemkoch i bytoch

0
344

TRENČÍN 19. novembra (WEBNOVINY) – Trenčianski mestskí poslanci budú na svojom utorkovom mimoriadnom rokovaní rozhodovať o jedinom bode, ktorým sú majetkové prevody.

Jeho súčasťou sú predaje bytov či výkup ďalších pozemkov pre japonského investora Akebono v priemyselnom parku.

Primátor Richard Rybníček zvolal zastupiteľstvo pár dní po poslednom zastupiteľstve, kedy poslanci odhlasovali stiahnutie tohto bodu z programu rokovania.

Minulotýždňové zastupiteľstvo sprevádzali viaceré slovné súboje medzi primátorom a poslancami, ktoré vyústili do odchodu Rybníčka z rokovania.

Odporúčame:

Richard Rybníček protestne opustil rokovanie zastupiteľstva

Akebono má záujem o výstavbu a prevádzku závodu v priemyselnej zóne na pozemkoch o výmere 40-tisíc metrov štvorcových. Mesto preto začalo s prípravou pozemkov. Trenčín totiž vlastní len časť pozemkov v priemyselnom parku, zvyšok musí majetkovo-právne vysporiadať.

Za týmto účelom mestské zastupiteľstvo na svojom júlovom zasadnutí schválilo kúpu 33 521 metrov štvorcových od Slovenského pozemkového fondu (SPF) a mesto sa tak stalo ich vlastníkom.

„Pri spracovaní projektovej dokumentácie za účelom vydania územného rozhodnutia na stavbu závodu pre zahraničného investora bol zistený nesúlad medzi plánom výstavby závodu s novovytvorenými hranicami pozemkov v zmysle geometrického plánu,“ uvádza sa v materiáli, o ktorom by mali poslanci rokovať.

Mesto preto musí od SPF odkúpiť ešte 1856 metrov štvorcových, čím sa zosúladí projekt stavby s hranicami pozemkov. Územie, kde by mal stáť závod na výrobu brzdových systémov, tak bude spĺňať požiadavky a potreby investora.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.