Tomáš Malatinský bude v Japonsku rokovať so Samsungom a Kiou

0
245

BRATISLAVA 24. novembra (WEBNOVINY) – Minister hospodárstva Tomáš Malatinský v nedeľu odchádza na služobnú cestu do Južnej Kórey.

„Cieľom je rozvoj spolupráce s najväčšími investormi z tejto krajiny na Slovensku,“ informovalo Ministerstvo hospodárstva SR (MH), s tým, že pracovnej ceste predchádzali intenzívne rokovania s investormi na Slovensku.

Minister bude rokovať s vedením spoločnosti Samsung Elektrononics. Kórejská spoločnosť Samsung Electronics má na Slovensku v Galante najväčší závod na výrobu LCD televízorov v Európe.

Celkovo vytvára so svojimi dodávateľmi takmer 10 tisíc pracovných miest v elektrotechnickom priemysle na Slovensku.

Ďalšie rokovanie je naplánované s predstaviteľmi Kia Motors. Automobilka má svoj výrobný závod pri Žiline, ktorý zamestnáva takmer 4 000 ľudí a v regióne patrí medzi najväčších zamestnávateľov.

V minulom roku spoločnosť vyrobila 292 050 automobilov a zmontovala 464 467 motorov, čo predstavovalo rekordnú produkciu.

Malatinský sa stretne aj s vedením spoločnosti Nexen Tire, popredného výrobcu pneumatík. Pracovnú návštevu minister ukončí v stredu rokovaním s vedením spoločnosti Hyundai Mobis, ktorá kooperuje so spoločnosťou Kia Motors.

Mobis, jeden z najväčších kórejských dodávateľov pre automobilový priemysel, sídli spoločne s Kia Motors Slovakia pri Žiline, kde kompletizuje štyri typy auto-modulov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.