Tesco oživí svoje obchody, zvažuje kúpu siete Mothercare

0
447

LONDÝN 20. januára (WEBNOVINY) – Spoločnosť Tesco zvažuje, že prejaví záujem o kúpu spoločnosti Mothercare. Chce tak oživiť svoje britské hypermarkety.

Informoval o tom britský nedeľník Sunday Times. Mothercare prevádzkuje sieť obchodov s tovarom pre nastávajúce matky a deti do 8 rokov. Podľa zdrojov z odvetvia maloobchodu Tesco zvažovalo kúpu tejto spoločnosti už pred šiestimi mesiacmi, nakoniec však tieto plány zastavila.

Cena akcií spoločnosti Mothercare však klesla a Tesco by tak mohlo svoj plán oživiť. Ani jedna zo spoločností tieto informácie nekomentovala.

Spoločnosť Mothercare v januári varovala, že jej celoročný zisk dosiahne iba polovičnú výšku oproti tomu, čo predpokladali analytici. Rekordné vianočné zľavy a menej zákazníkov v obchodoch spôsobili, že tržby a marže spoločnosti Mothercare poklesli. Za posledných šesť mesiacov sa hodnota akcií spoločnosti znížila o 42 %.

Na Slovensku Tesco pôsobí od roku 1996 prostredníctvom spoločnosti Tesco Stores SR, a. s. Tá prevádzkuje viac ako 130 obchodov, pričom v poslednom čase expanduje najmä s formátom supermarketov s menšou predajnou plochou. So svojimi viac ako 10 tisíc zamestnancami patrí Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.