Tatran Prešov sa priblížil k skupinovej fáze Pohára EHF

0
329

PREŠOV 23. novembra (WEBNOVINY) – Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v prvom stretnutí 3. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2013/2014 nad RK Maribor Branik 34:26 (19:14).

Zverenci trénera Petra Hatalčíka sa sobotňajšou osemgólovou výhrou v domácom prostredí Tatran handball arény priblížili k postupu do skupinovej fázy tejto pohárovej súťaže, v ktorej účinkovali aj vo vlaňajšej sezóne. Úradujúci slovenský šampión absolvuje odvetu na budúcu nedeľu 1. decembra o 19.00 h v Maribore.

Výsledok – sobota – Pohár EHF mužov 2013/2014 – kvalifikácia – 3. kolo – prvý zápas (odveta 1. 12. 2013 o 19.00 h):

Tatran Prešov (SR) – RK Maribor Branik (Slovin.) 34:26 (19:14)

Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič – Rábek 3, P. Hruščák, Hrstka 1, D. Krok 1, Krištopans 7, Radčenko 2, Tumidalský 1, T. Urban 6/2, Číp, Guzy, Pejovič 6, Krzysztofik 1, Antl 6/2, Páleš
Najviac gólov za Branik: Razgor 9/4, Zarabec 6, Sok 5
Pok. hody: 4/4 -5/4, vylúčení: 1 – 7, rozhodovali: Krkačev a Kolevski (obaja Maced.), 3345 divákov

Hlasy:
Peter Hatalčík (tréner Tatrana Prešov): "Sme radi, že máme tento kvalitný zápas úspešne za sebou. Ukázalo sa, že Pohár EHF má iný náboj ako SEHA League a domáce extraliga. Chlapci veľmi chceli, niekedy boli premotivovaní, čo spôsobilo ich nepresné zakončenie. Tým sme ponúkali lopty súperovi. S víťazstvom o osem gólov som spokojný, aj keď sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. Verím, že minimálne takýto výkon zopakujeme aj v odvete."
Marko Šibila (tréner RK Maribor Branik): "Prešov zvíťazil zaslúžene. V stretnutí sa prejavili väčšie skúsenosti hráčov Tatrana. Veľkou prekážkou pre môj tím bola hra na postavenú obranu domácich. Bitka o postup sa ešte neskončila, doma chceme súpera poriadne potrápiť."

I. polčas

Po vyrovnanom úvode duelu, keď v 5. min bolo 3:3, sa domácim podarilo ujsť na 7:3. Po štvrťhodine hry mali Prešovčania, ktorí sa nedostávali k svojim povestným rýchlym protiútokom, už šesťgólový náskok (11:5).

Mariborčania však odpovedali vydareným úsekom hry, keď v 21. min prehrávali už len 11:12. Záver I. polčasu lepšie zvládli hráči Tatrana, ktorí sa presadzovali prevažne na postavenú obranu a získali vedenie 18:12. Súperi zo slovinského tímu pred prestávkou skorigovali na 14:19.

II. polčas

Prešov si držal sľubný náskok aj v druhom dejstve. V 35. min vyhrával 22:15 a o šesť minút neskôr po góloch Pejoviča 25:17. Zeleno-bieli dobre bránili a v zostávajúcom priebehu nedovolili súperom zdramatizovať duel. Hráči Tatrana viedli rozdielom 7 – 8 gólov (27:19, 30:23, 32:24), v 59. min svietil na ukazovateli skóre stav 34:24 a napokon pôjdu do odvety s víťazstvom 34:26.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.