Symbolika v Ústave má svoju hodnotu, hovorí Maďarič

0
448

BRATISLAVA 23. februára (WEBNOVINY) – Ústavné zakotvenie manželstva ako jedinečného zväzku muža a ženy by podľa názoru ministra kultúry Mareka Maďariča znamenalo, že ho považujeme za ideál.

“Ak dáme aj do Ústavy, že manželstvo je zväzkom muža a ženy, tým chce byť povedané symbolicky ale aj reálne, že toto považujeme za najideálnejšiu bunku v spoločnosti, že ostatné môžu existovať, ale nemali by ašpirovať na rovnocennosť,” povedal Maďarič v relácii Rozhlasu a televízie Slovenska O 5 minút 12. “Symbolika v Ústave má svoju hodnotu,” dodal.

S návrhom doplniť slovenskú ústavu o definíciu manželstva ako jedinečného zväzku jedného muža a jednej ženy prišli kresťanskí demokrati. Podľa Maďariča je v poslaneckom klube strany Smer-SD dostatočný počet ľudí na to, aby takýto návrh mal šancu prejsť do druhého čítania.

Podľa poslanca Martina Poliačika (SaS) nie je Smer-SD v tejto otázke konzistentný. “Vy to nechávate, ako vás vietor privedie k preferenciách,” povedal. Vplyv na spoločnosť bude po zmene Ústavy nulový, tvrdí Poliačik. Rodina a manželstvo je dnes podľa poslanca za KDH Júliusa Brocku spochybňovaná, a preto považujú za potrebné posilniť inštitút rodiny. “Celá budúcnosť spoločnosti stojí na rodine,” vyhlásil. “Sme v dobe, keď samozrejmé veci je potrebné aj jasne pomenovať a čo je prirodzené, treba vyzdvihnúť,” povedal v relácii Richard Vašečka z poslaneckého klubu Obyčajných ľudí a nezávislých osobností.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.