SPP chystá investíciu za desiatky miliónov eur

0
442

BRATISLAVA 3. februára (WEBNOVINY) – Firma SPP-distribúcia plánuje vybudovať nový informačný systém. Plynárenská spoločnosť predpokladá, že na projekt vynaloží od 20 do 30 miliónov eur. Podnik už vyhlásil výberové konanie na dodávateľa. Od víťaza tendra očakáva vybudovanie a prevádzku komplexného informačného systému.

Nový komplexný informačný systém musí podporovať najmä procesy v oblasti distribúcie plynu, údržby siete a v oblasti vzťahov so zákazníkmi. Dodávateľa bude plynárenská distribučná spoločnosť vyberať na základe ponúknutej ceny.

Do úvahy bude obstarávateľ brať aj čas, za aký je daná firma schopná zákazku naplniť a v akej kvalite. Firma neplánuje použiť elektronickú aukciu. S úspešným uchádzačom plánuje SPP-distribúcia uzavrieť zmluvu na dobu neurčitú. Záujemcovia môžu svoje ponuky posielať do 3. marca tohto roka.

Spoločnosť SPP-distribúcia, a. s. začala svoju činnosť 1. júla 2006 právnym odčlenením všetkých činností súvisiacich s distribúciou zemného plynu a distribučných aktív ako 100-percentná dcérska spoločnosť Slovenského plynárenského priemyslu. Hlavnou činnosťou spoločnosti SPP-distribúcia je predaj distribučných kapacít, rozvojové aktivity, prevádzka a výkon údržby plynárenskej distribučnej siete, prostredníctvom ktorej sa distribuuje približne 98 % z celkového distribuovaného objemu zemného plynu v Slovenskej republike do viac ako 1,5 milióna odberných miest. Prostredníctvom takmer 33 tisíc kilometrov siete spoločnosť v roku 2012 distribuovala celkovo 5,03 miliárd metrov kubických zemného plynu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.