Španiel Viňales sa stal svetovým šampiónom Moto3

0
    476

VALENCIA 10. novembra (WEBNOVINY) – Španiel Maverick Viňales na KTM si vybojoval titul svetového šampióna v motoristickej triede Moto3.

Viňales triumfoval na poslednom sedemnástom podujatí majstrovského seriálu vo Valencii a vyšiel tak víťazne z mikrosúboja so svojimi krajanmi Luisom Salomom a Álexom Rinsom.

Všetkých troch pretekárov delilo pred Veľkou cenou Valencie v priebežnej klasifikácii 5 bodov.

Viňales zvíťazil pred Nemcom Jonasom Folgerom a už spomenutým krajanom Rinsom vo veľmi tesnej koncovke. Rozdiel medzi víťazom a tretím Rinsom bol v cieli po 24 kolách iba 187 tisícin sekundy. Tretí do partie ašpirantov na titul Salom obsadil až 14. miesto.

"Nemôžem uveriť, že som sa stal majstrom sveta. Po prekročení cieľovej čiary som začal kričať… Ďakujem všetkým a najmä Álexovi Rinsovi za skvelé preteky aj celý súťažný ročník," uviedol v prvej reakcii Viňales.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.