Smer robí z výboru pre obranu slúžku moci, hromží OĽaNO

0
458

Obyčajní ľudia nemajú záujem obsadiť post podpredsedu parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť, ktorého sa vzdal nezaradený poslanec Alojz Hlina.BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) – OĽaNO nemá podľa predsedu poslaneckého klubu Richarda Vašečku záujem obsadiť post podpredsedu parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť. Tejto funkcie sa v stredu vzdal nezaradený poslanec NR SR Alojz Hlina, ktorý bol pôvodne členom poslaneckého klubu OĽaNO.

Členom brannobezpečnostného výboru je aj predseda poslaneckého klubu OĽaNO Richard Vašečka. Ten pre agentúru SITA v piatok povedal, že v súčasnej situácii post predsedu výboru určite OľaNO neobsadí, pretože poslanci za Smer-SD pravidelne robia z výboru iba slúžku vládnej moci a snažia sa demokratický proces iba kamuflovať.

“Tu im nebudeme robiť komparz. Máme záujem o konštruktívnu a reálnu parlamentnú prácu. Uvidíme, ako si výbor bude plniť svoju úlohu v budúcnosti,” povedal Vašečka.

Odporúčame:

Alojz Hlina sa vzdal funkcie podpredsedu

Túto funkciu obsadzoval Hlina na základe povolebných dohôd medzi poslaneckými klubmi ako nominant OĽaNO. Potom ako Hlina v októbri 2012 klub OĽaNO opustil, Obyčajní netrvali na jeho rezignácii, ako to býva v parlamente zvykom, keď funkcionár opustí poslanecký klub. Hlina svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že je nedôstojné, aby podpredsedu Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, opozičného poslanca, bili policajti a zároveň aj “nitrianski hrdinovia” v rovnakom čase a mieste.

“Je to viac ako na zamyslenie, keď to ministrovi vnútra neprekáža,” napísal Hlina. Upozornil, že onedlho uplynie rok, čo “nitrianski rytieri spod Zobora, známi z hrdinskej bitky, počas ktorej ubránili Walhalu pred Amazónkou, sa blysli aj inými hrdinskými počinmi.

“V zásade tí istí ľudia sa chvália na sociálnych sieťach, ako dali úder poslancovi počas ich pochodu v Bratislave. Zaujímavé na celom prípade je to, že v ten istý deň a počas tej istej akcie ma na jednom mieste bili do tváre obuškami a päsťami policajti a zároveň aj nitrianski hrdinovia. Vyšetrovaním sa však zistilo, že priestupok som spáchal ja,” napísal Hlina.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.