Smer ešte nevie, či schôdzu o emisiách pustí alebo zablokuje

0
678

BRATISLAVA 3. februára (WEBNOVINY) – Vládny Smer-SD sa ešte nerozhodol, či zablokuje mimoriadnu schôdzu parlamentu alebo umožní rokovanie ku kauze emisií z čias prvej vlády Roberta Fica.

Opozícia žiada premiéra, aby na mimoriadnej schôdzi predložil Národnej rade SR správu o vyšetrovaní emisnej kauzy vrátane menného zoznamu osôb, ktoré si rozdelili 47 miliónov eur z tohto pre Slovensko nevýhodného predaja. “Poslanecký klub budeme mať v utorok o 8:30. Tam rozhodneme o ďalšom postupe,” povedala pre agentúru SITA šéfka poslaneckého klubu Smeru-SD Jana Laššáková. Mimoriadna schôdza sa začína v utorok o 9:00. Ak by vládny Smer-SD neschválil jej program, zablokuje ju a zasadnutie sa neuskutoční.

Odporúčame:

Polícia emisný zoznam potvrdila, Fico blufuje, tvrdí Frešo

Polícia má od Švajčiarov materiály k tokom peňazí za emisie

Výsledkom kauzy emisie je veľká nula, apeloval Kiska na Fica

Čižnár chce čo najskôr preveriť zastavenie kauzy emisie

Predseda NR SR Pavol Paška bol povinný zvolať schôdzu do siedmich dní od podania návrhu minimálne 30 poslancov. Ide o druhú mimoriadnu schôdzu v priebehu niekoľkých dní. Minulý týždeň poslanci mimoriadne rokovali o postoji vlády k ombudsmanke. Niektorí opoziční poslanci tiež uvažujú o zvolaní ďalšej schôdze, na ktorej by mal čeliť odvolávaniu z postu predsedu Národnej rady SR Pavol Paška.

Ako povedal pre agentúru SITA predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo, trojica strán je znepokojená, že vláda tají menný zoznam osôb, ktoré sa údajne obohatili na kauze emisie, teda nevýhodnom predaji emisií spoločnosti Interblue Group v roku 2008. Podľa Freša je namieste, aby Národná rada Slovenskej republiky využila svoju kontrolnú právomoc voči vláde a kauzou a jej dôsledkami sa zaoberali poslanci NR SR na samostatnej schôdzi. Viac sa dočítate v TOMTO ČLÁNKU.

VIAC O KAUZE EMISIE NÁJDETE TU.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.