Slovensko po rozplynutí hmly pošteklí slnko, ale aj vietor

0
501

BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) – Nad Slovenskom sa nachádza nevýrazné pole relatívne vyššieho tlaku vzduchu.

V krajine pod Tatrami má byť prevažne polojasno až oblačno. V nižších polohách má byť miestami zamračené nízkou oblačnosťou.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 1 až 6 stupňov Celzia, za slnečného počasia môže byť od 6 do 12 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 1 stupňa Celzia.

Na horách na severe Slovenska sa v utorok podvečer rozfúka. Vietor môže v nárazoch dosahovať rýchlosť 61 až 83 kilometrov za hodinu, preto by si mali dávať ľudia pri rôznych aktivitách pozor.

V noci sa od západu objaví postupne veľká oblačnosť a miestami hrozí aj slabý dážď. Najnižšia nočná teplota klesne na 5 až 0 stupňov Celzia. Fúkať bude slabý, na juhozápade juhovýchodný vietor rýchlosťou 10 až 20 kilometrov za hodinu. Na hrebeňoch hôr má v noci zafúkať prudký až búrlivý vietor.

V stredu má v niektorých častiach Banskobystrického, Žilinského, Prešovského a Košického samosprávneho kraja fúkať vietor. Jeho intenzita dosiahne rýchlosť 7 až 25 metrov za sekundu, a preto Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na živel upozorňuje 1. stupňom výstrahy.

Informácie pochádzajú z webovej stránky SHMÚ.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.