Slovensko má schválenú novú mapu poskytovania štátnej pomoci

0
404

BRATISLAVA 22. januára (WEBNOVINY) – Európska komisia schválila mapu Slovenska na poskytnutie štátnej pomoci na roky 2014 až 2020. V nových usmerneniach sa stanovuje, za akých podmienok môžu členské štáty poskytnúť štátnu pomoc podnikom na účely regionálneho rozvoja.

V súlade s týmito zásadami bude na regionálnu investičnú pomoc aj naďalej oprávnených 88,48 % obyvateľstva Slovenskej republiky žijúceho v regiónoch stredné Slovensko, východné Slovensko a západné Slovensko. Maximálna intenzita pomoci dosiahne 25 % až 35 % oprávnených nákladov na príslušné investičné projekty.

V porovnaní s platnou slovenskou mapou regionálnej pomoci bude intenzita pomoci v novej mape o 15 % nižšia. Bratislavský kraj, v ktorom žije 11,52 % slovenského obyvateľstva, má HDP na obyvateľa vyšší než 100 % priemeru EÚ, preto naďalej nebude oprávnený na regionálnu pomoc. Nová mapa bude platná v období od 1. júla 2014 do 31. decembra 2020.

"Mapa regionálnej pomoci poskytuje rámec na podporu produktívnych investícií, ktoré počas nasledujúcich siedmich rokov pomôžu regionálnemu rozvoju na Slovensku, a zároveň zabezpečuje, aby peniaze daňovníkov smerovali tam, kde je to najviac potrebné,“ uviedol podpredseda komisie zodpovedný za politiku hospodárskej súťaže Joaquín

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.