Slovensko: Farmaceutické spoločnosti založili novú asociáciu

0
507

BRATISLAVA 23. januára (WBN/PR) – AIFP vznikla na prelome rokov 2013 a 2014 a v súčasnosti reprezentuje 24 farmaceutických spoločností, pôsobiacich na slovenskom trhu. Je pokračovateľom Slovenskej asociácie farmaceutických spoločností orientovaných na výskum a vývoj (SAFS). Vstúpili do nej aj niektoré spoločnosti, ktoré boli členmi ADL (Asociácia dodávateľov liekov a zdravotníckych pomôcok).

„AIFP združuje spoločnosti, ktoré prinášajú pacientom najviac nových liekov a liečebných technológií. Spájajú nás teda najmä inovácie a veľký dôraz na výskum a vývoj,“ povedal predseda Dozornej rady AIFP Peter Musil. Dodal, že druhým silným spojovacím článkom AIFP je Európska federácia asociácií farmaceutického priemyslu (EFPIA), v ktorej sú všetky členské spoločnosti AIFP členmi. Nevyhnutnou podmienkou členstva v AIFP je súhlas členskej spoločnosti s Etickým kódexom EFPIA a jeho implementácia do procesov.

„Cieľom AIFP je nielen zastupovať záujmy svojich členov. Vznik asociácie považujem predovšetkým za začiatok novej éry v komunikácii so všetkými kľúčovými partnermi – od tvorcov legislatívy cez zdravotníckych profesionálov a pacientske združenia až po iné súvisiace rezorty,“ zdôraznil predseda Dozornej rady AIFP Peter Musil.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.