Slovenského Tenistu roka 2008 trápia platničky, má pauzu

0
371

BRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský Tenista roka 2008 Filip Polášek si zo zdravotných dôvodov dáva minimálne polročnú prestávku.

"Mám vysunuté platničky, diagnostikovali mi to už počas predchádzajúcej sezóny a vtedy som pauzoval dva mesiace od Wimbledonu do US Open. Ku koncu sezóny to znova bolo zlé," povedal 28-ročný zvolenský rodák pre RTVS po svojej štvrtkovej prehre vo štvrťfinále štvorhry na bratislavskom turnaji ATP Challenger Tour Slovak Open.

Niekdajší 20. hráč deblového svetového rebríčka Polášek nevylúčil ani ukončenie kariéry podľa vývoja situácie: "Záleží aj na tom, čo by sa mi podarilo začať robiť a ako by sa vyvíjal život mimo tenisu."

Eventualitou môže byť pôsobenie v pozícii kouča: "Chcel by som trénovať, ale uvidím, či prídu nejaké ponuky, takže zatiaľ je to dosť hudba budúcnosti."

Držiteľ 11 deblových z hlavnej profesionálnej úrovne ATP World Tour Polášek sa tento rok radoval vo februári v Záhrebe a v apríli v Casablance, zhodne po boku Rakúšana Juliana Knowleho.

Táto kooperácia sa skončila v máji na parížskom antukovom grandslamovom Roland Garros a Polášek odvtedy mal s rôznymi partnermi zápasovú štatistiku 6:13.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.