Slovák Richard Gonda sa stal šampiónom v F3 Open Cupe

  0
  574

  BRNO 9. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský automobilový pretekár Richard Gonda získal titul šampióna v európskom seriáli Formula 3 Open Cup.

  V predposledných pretekoch sezóny na španielskom okruhu Catalunya pri Barcelone skončil v triede F308 na 3. mieste tesne pred svojím rivalom v boji o titul Britom Cameronom Twynhamom.

  V celkovom poradí tak jazdec tímu Drivex zvýšil svoj náskok na 15 bodov a pred poslednou jazdou roka mu už majstrovský titul nik nevezme.

  V cieli ho už vítali členovia tímu Drivex s tabuľkou šampióna a oslavy sa mohli začať. Devätnásťročný Banskobystričan neskrýval radosť. "Po veľmi problémovej kvalifikácii som mal 4. miesto na štarte, ktorá však reálne neodzrkadľovala našu rýchlosť, takže som vedel, že v pretekoch budeme mať možnosť bojovať o pódium. Napokon všetko vyšlo ako malo, ďakujem za podporu celej mojej rodine, priateľke, tímu a všetkým, ktorí ma po celý rok povzbudzovali. Som nesmierne šťastný," povedal Gonda.

  Slovenský pretekár odštartoval rozumne, v prvej šikane si dal pozor a vyhol sa prípadnej kolízii. Zo šiesteho miesta potom útočil a v priamom súboji o 3. miesto zdolal aj Twynhama. V cieli mu teda patrilo ďalších 6 bodov a 15-bodový náskok na 1. mieste Championship Copa.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.