Slováci proti Gibraltáru pohoreli, nestrelili ani gól

0
409

FARO 19. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská futbalová reprezentácia prekvapujúco remizovala v poslednom stretnutí roka 2013 na Estádio Algarve medzi portugalskými mestami Faro a Loulé s Gibraltárom 0:0.

Slováci mali počas celého stretnutia prevahu, ich útočné snaženie však stroskotávalo na defenzívnom vale súpera, ktorého na prázdnych tribúnach 30-tisícového štadióna pri medzinárodnej premiére po prijatí do UEFA povzbudzovali asi tri stovky fanúšikov.

Zverenci Jána Kozáka mali problémy s koncovkou a neprekonali pozorného brankára Jordana Pereza.

Premiéru v slovenskej reprezentácii absolvovali v regióne Algarve brankár Tomáš Košický, obrancovia Martin Juhar, Pavol Farkaš, Lukáš Štetina, Branislav Niňaj a útočník Adam Zreľák.

Gibraltár – Slovensko 0:0

Bez kariet, rozhodovali: Miguel – Garcia, Godinho (všetci Portug.), 350 divákov

Zostavy:

Gibraltár: Perez – Wiseman, R. Chipolina, Higginbotham, R. Casciaro, J. Chipolina – J. Lopez (46. Bado), Walker, Duarte (56. K. Casciaro), Gulling (67. Seargeant) – Priestley (67. Greene)

Slovensko: Košický – Štetina, Saláta, Pavol Farkaš, Juhar – Šesták, Pečovský, Guédé, Jendrišek (66. Zreľák) – Sylvestr (85. Niňaj), Depetris (66. F. Kubík)

Stretnutie malo od začiatku jednotvárny priebeh, Gibraltár sa zatiahol do obrannej ulity s piatimi zadákmi a len s ťažkosťami sa dostával na slovenskú polovicu ihriska.

Brankár Košický sa dotkol lopty iba sporadicky, prvýkrát po tvrdej strele Priestleyho v 9. min.

Na opačnej strane mal v úvode najväčšiu šancu Guédé, ktorý trafil zblízka len do Perezových nôh. Slováci dlho hľadali cestu cez defenzívu súpera, ich útočné výpady sa končili na obrannom vale pred šestnástkou.

V 36. min Juharov pokus zo štrnástich metrov skončil vysoko nad bránkou, potom po rohovom kope odhlavičkoval z bránkovej čiary Casciaro prvý pokus Sylvestra, ktorý potom z dorážky poslal loptu nad.

Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Loptu mali vo svojom držaní častejšie Slováci a domáci prenikali cez stredovú čiaru len sporadicky.

Hráči Gibraltáru napádali slovenskú rozohrávku už v zárodku a vďaka dobrej fyzickej pripravenosti dokázali so súperom držať krok.

Hre zverencov Jána Kozáka chýbal nápad, ktorým by prekvapili defenzívu protivníka. Nedokázali sa presadzovať útokmi po zemi a ani nakopávanými loptami do šestnástky.

Po hodine hry mal po priamom kope Šestáka z ľavej strany dobrú šancu Jendrišek, ale jeho strelu z jedenástich metrov na bránkovej čiare zachytil Chipolina.

Ďalšia strela Pavla Farkaša skončila v náručí Pereza. Zmenu skóre nepriniesol ani pokus Šestáka z otočky z ôsmich metrov.

V posledných minútach tvrdo pálil Guédé, ale Perez ostal pozorný. V nadstavenom čase hlavičkoval Saláta iba do brvna. Slováci nevedeli prejsť cez prehustenú obranu súpera, ktorý vďaka poctivej defenzíve vybojoval pri svojej oficiálnej medzinárodnej premiére nečakanú remízu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.