Šestnásťročný vydierač, deťom hrozil pre peniaze aj zbraňou

0
495

BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) – Bratislavský vyšetrovateľ obvinil z troch zločinov vydierania 16-ročného Michala z Bratislavy. Tínedžer je momentálne vo väzbe. Prvý prípad sa podľa polície stal v čase od novembra do decembra 2013, kedy prišiel za 12-ročným chlapcom do areálu základnej školy vo Vrakuni a chcel si od neho požičať 10 eur, informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Michal sa v ten deň vrátil na školský dvor ešte raz a žiadal chlapca aby mu poslal ďalšie peniaze po 14-ročnom chlapcovi. Z obavy o svoj život a zdravie tak maloletý urobil dvakrát, pričom poslal obvinenému po 14-ročnom chlapcovi raz 30 eur a druhý raz päť eur. Keď po tretí raz žiadal obvinený tínedžer pod hrozbou použitia zbrane od maloletého vyšší obnos peňazí, chlapec sa zdôveril svojej matke, ktorá na polícií podala trestné oznámenie.

Druhý prípad vydierania sa stal v decembri 2013 a v januári 2014, obvinený pod hrozbou bitky žiadal od 15-ročného chlapca zlaté šperky, druhýkrát tak žiadal cez sociálnu sieť Facebook.

Šperky mu mal odovzdať na školskom dvore jednej zo základných škôl v bratislavskej Vrakuni. Poslednou obeťou vydierania bol 14-ročný chlapec, ktorý v januári Michalovi priniesol zlaté šperky v hodnote 500 eur. Za uvedené zločiny mu hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov, v prípade mladistvých páchateľov sa výška trestu znižuje na polovicu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.