Schumacherov pád nezavinila rýchlosť, vyšiel zo zjazdovky

  0
  449

  ALBERTVILLE 8. januára (WEBNOVINY) – Francúzski vyšetrovatelia skúmajúci záznam kamery z prilby Michaela Schumachera počas osudnej lyžovačky v závere roka 2013 sebavedomo oznámili na stredajšej tlačovej konferencii, že rýchlosť nebola kľúčovým faktorom nehody sedemnásobného majstra sveta formuly 1.

  Zo získaných záberov nie je jasné, akou rýchlosťou lyžoval 45-ročný bývalý jazdec počas pádu. "Preštudujeme zábery s najkvalifikovanejšími ľuďmi a expertmi. Ak to bude nutné, budeme schopní povedať, ako rýchlo išiel Schumacher v čase pádu. Skúmanie rýchlosti však nie je naším prvoradým cieľom," povedal prokurátor Patrick Quincy.

  "Schumi" v nedeľu 29. decembra pri lyžovačke vo francúzskom stredisku Méribel narazil hlavou do skaly a odvtedy ho lekári v nemocnici v Grenobli po dvoch operáciách mozgu udržujú v umelom spánku. Lekári opísali jeho stav za stabilizovaný, ale kritický.

  Odporúčame aj:

  Schumacher je stále v stabilizovanom, no kritickom stave

  Schumacherov stav je naďalej kritický, počas pádu mal kameru

  Michael Schumacher dostal od Ferrari špeciálne prianie

  Schumacher nelyžoval rýchlo, jeho pád zachytilo video

  Jeden z vyšetrovateľov Stéphane Bozon povedal, že na poriadne preštudovanie záznamov bude potrebné detailnejšie vyšetrovanie. "Pri pohľade na dôkazy je jasné, že Schumacher je veľmi dobrý lyžiar. Zišiel z trate a keď tak urobil, nevyzeral, že spomalil. Ale skutočne nevieme povedať, akou išiel rýchlosťou. Išlo o rýchlosť skúseného lyžiara na ťažkom teréne. Na videu sa zdá, že zatáčal, aby znížil svoju rýchlosť," povedal Bozon, ktorý dodal, že pri páde nešlo o chybu lyží.

  Quincy ďalej poznamenal, že Schumacher sa nachádzal len niekoľko metrov mimo vyznačenú zónu počas svojej jazdy. "Jedna z jeho lyží však narazila do kameňa, ktorý bol osem metrov vedľa zjazdovky. Po páde bol deväť metrov mimo vyznačenej trate," dodal Quincy.

  Informácie zverejnil web Autosport.com.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.