Schumacher má ďalšie komplikácie, dostal údajne zápal pľúc

  0
  582

  GRENOBLE 12. februára (WEBNOVINY) – Pri prebúdzaní Michaela Schumachera z kómy došlo ku komplikáciám, podľa nemeckého denníka Bild dostal 45-ročný bývalý jazdec formuly 1 zápal pľúc. Lekári začali s preberaním niekdajšieho pilota Ferrari pred dvoma týždňami.

  “Zápal pľúc je všeobecne vážna a nebezpečná choroba, pretože telo dostáva menej kyslíka a celkovo je veľmi slabé,” povedal pre Bild šéf oddelenia pohotovostnej medicíny na klinike v Hamburgu, profesor Heinz-Peter Moecke, ktorý vysvetlil, ako je možné dostať zápal pľúc počas umelého spánku: “Jedným z dôvodov môže byť to, že pacientove hlieny, ktoré sa zhromažďujú v hrdle, nemôžu byť vykašliavané, pretože v priedušnici je umiestnená trubica. Zdravý človek kašle a prehĺta niekoľkokrát za minútu, obyčajne bez povšimnutia. To ochraňuje pľúca.”

  Schumacherova manažérka Sabine Kehmová nepotvrdila informácie Bildu: “Nebudeme sa vyjadrovať k špekuláciám.” “Schumi” v nedeľu 29. decembra pri lyžovačke vo francúzskom stredisku Méribel narazil hlavou do skaly a odvtedy ho lekári v nemocnici v Grenobli po dvoch operáciách mozgu udržovali v umelom spánku.

  Odporúčame aj:

  Prebúdzanie Schumachera z kómy môže trvať aj mesiace

  Schumacherovi znižujú dávky sedatív, prebúdzať sa bude dlho

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.