Ryanair ukončil rok s najväčšou stratou za päť rokov

0
481

DUBLIN 3. februára (WEBNOVINY) – Írska letecká spoločnosť Ryanair, ktorá je najväčším európskym nízkonákladovým prepravcom, evidovala vo svojom treťom kvartáli najväčšiu stratu za posledných päť rokov.

Podpísal sa pod to deväťpercentný pokles cien cestovného. Vedenie spoločnosti však informovalo, že cenová konkurencia v Európe sa zmierňuje a rezervácie leteniek sa zvýšili. Spoločnosť v pondelok informovala, že počas troch mesiacov do 31. decembra vykázala stratu 35 miliónov eur. Ide tak o najslabší tretí kvartál spoločnosti od roku 2008.

Šéf spoločnosti Michael O’Leary uviedol, že stratu spôsobenú nižšími cenami cestovného a slabšou librou firma očakávala a potvrdil prognózu, v ktorej spoločnosť počíta so ziskom za celý rok v sume 500 až 520 miliónov eur. Ryanair prepravil počas posledných troch mesiacov minulého roka o šesť percent viac cestujúcich ako v rovnakom období predchádzajúceho roka. Za celý minulý rok evidoval zvýšenie počtu pasažierov o dve percentá a celkovo prepravil 81,4 miliónov cestujúcich.

Ryanair prepravuje cestujúcich do 180 destinácií v 29 krajinách a prevádzkuje flotilu 303 Boeingov 737-800. Nedávno spoločnosť oznámila, že si objednala ďalších 175 Boeingov, ktoré jej budú dodané v rokoch 2014 až 2018. Firma má viac ako deväť tisíc zamestnancov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.