Roger Federer rozmýšľa, že ostane bez trénera

0
433

BAZILEJ 6. decembra (WEBNOVINY) – Švajčiarsky tenista Roger Federer po októbrovom rozchode s Američanom Paulom Annaconom možno zostane bez trénera a spoľahne sa na poradenstvo od kapitána daviscupovej reprezentácie Severina Lüthiho.

„Mám v ňom kouča, ktorý je pre mňa dlhodobo extrémne prospešný. Neviem však, či by chcel a mohol byť so mnou na cestách 40 týždňov ročne. V tejto chvíli platí, že netuším, či sa budem po niekom obzerať. Som veľmi spokojný s mojím terajším štábom,“ povedal 32-ročný niekdajší líder svetového rebríčka ATP vo dvojhre Federer v rozhovore pre internetovú stránku Credit Suisse.

Sedemnásťnásobný grandslamový šampión Federer sa zatiaľ nerozhodol, či bude 31. januára – 2. februára hrať za Švajčiarsko v osemfinálovom 1. kole svetovej skupiny Davisovho pohára 2014 v Novom Sade proti šampiónom zo sezóny 2010 a finalistom ostatnej edície Srbom: „Rozhodnem sa počas najbližších týždňov. Momentálne nemám potuchy.“ Federer od roka 2004 nastúpil v elitnej skupine iba raz, a to pri vlaňajšej domácej prehre vo Fribourgu s Američanmi. Tento ročník Davis Cupu úplne vynechal.

Šiesty muž terajšieho renkingu Federer získal v sezóne 2013 iba jednu trofej na hlavnej profesionálnej úrovni, a to na tráve v Halle. V tomto smere to bola jeho najslabšia sezóna od roku 2001.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.